המבצע המוצלח ללכידת הגנב הסדרתי בבית החולים

מאבטחי בית החולים ברזילי באשקלון התמודדו עם מכת גניבות מחולים ואנשי צוות: לוקרים נפרצו ועשרות ארנקים כוייסו מבעליהם שישנו או התקלחו. אלא שאז גובשה בבית החולים תכנית שהביאה לבסוף ללכידת הפורץ

במשך תקופה ארוכה סבלו העובדים והחולים בבית החולים ברזילי באשקלון מספר רב של גניבות ובין היתר נלקחו מהם סכומי כסף לא מבוטלים, כרטיסי אשראי וחפצי ערך. במחלקת הביטחון של בית החולים ניסו לגבש תכנית שתעצור את גל הגניבות - וגם הצליחו בכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קצין הביטחון של בית החולים יניב יחזקאל וסגנו דוד תורג'מן, הגו תכנית מלחמה בשודד המתוחכם אחרי שעקבו אחר מעשיו. "הוא היה נכנס למחלקות אשפוז, כייס עובדים וגם מטופלים ובחלק מהמקרים היה פותח את הלוקרים באמצעות מברג", סיפר יחזקאל בשיחה עם חדשות 2 Online. "בחלק מהמקרים הוא גנב מהמטופלים כשהם ישנים או במקלחות".

השיא הגיע כאשר בשבוע שעבר נגנבו כ-20 ארנקים בבית החולים, אך אז גם עשה הגנב, שלא היה בעל חזות חשודה, טעות שגרמה לתפיסתו. "הצלחנו לקשר בין חלק מכרטיסי האשראי שהשודד גנב לבין משיכות בכספומט שנמצא בשטח בית החולים", סיפר יחזקאל. "בעזרת הצלבה של הזמנים והשימוש בכרטיס הצלחנו לאתר את החשוד במצלמות האבטחה ומיד הפצנו את התמונות בעמוד פייסבוק מיוחד שפתחנו ובווטסאפ של כל המאבטחים".

מכאן הדרך לתפיסה של הגנב הייתה קצרה. כאשר הוא זוהה, המאבטחים עיכבו אותו וכוחות משטרה שהוזעקו למקום כבר עצרו אותו.

מהנהלת בית החולים ברזילי נמסר: "אנו מקווים שכך יחזור הביטחון למבקרים ולעובדים ותיגבר ההרתעה מפני גניבות בעתיד. אנחנו מודים למשטרה על שיתוף הפעולה איתנו וכן מחמאות למחלקת הביטחון של בית החולים".

חוקרי משטרת אשקלון במרחב לכיש ניהלו את החקירה ומעצרו של החשוד הוארך בבית משפט השלום בעיר עד ליום ראשון. בתחילת השבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום.