החשודה בהתחזות לרופאה תועדה

אולגה סוקולובסקי, שחשודה בהתחזות לרופאת עור, העניקה במשך שנים טיפולים קוסמטיים רפואיים למאות מטופלים ומטופלות. עכשיו היא נעצרה כשהיא משאירה אחריה שורה של אנשים הסובלים מתופעות לוואי, פנים נפוחות ונזק גופני ונפשי

כבר מעל לעשר שנים שאולגה סוקולובסקי, שטוענת כי היא רופאת עור, מזריקה חומרי מילוי וחומרים רפואיים אחרים לפניהן של נשים רבות. לפני כמה ימים סבלה אחת המטופלות שלה מנפיחות בפנים וכשהגיעה לבית החולים - הבינה שהיא לא יודעת בדיוק מה הוזרק לה ומהן תופעות הלוואי. אמש (ג') היא נעצרה, והבוקר האריך בית המשפט את מעצרה ושלח את בן זוגה, מיכאל אוסטרכוב, למעצר בית. המשטרה חוקרת את החשד כי אולגה ובן זוגה מכרו מוצרים רפואיים ללא רישיון משרד הבריאות, וכי הראשונה הזריקה חומרים ופעלה תוך כדי שהיא מציגה את עצמה כרופאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד מצלמה נסתרת של אחד הטיפולים, נשמע קולה של סוקולובסקי. "אני עובדת עם זה 12 שנה, ד"ר אחד עובד עם זה שנה וד"ר אחר שנתיים. הוא קנה אצלי, אני יכולה לעשות לך עבודה כמו שצריך עם החומר הזה. יודעת איך לעבוד עם זה...". אולגה נהגה להציג את עצמה כרופאה - למרות שאינה רשומה ככזו בישראל. באחד הקטעים בתיעוד היא נראית מזריקה סטרואידים לפניה של אחת המטופלות, שסבלה מנפיחות לאחר טיפול אצלה.

"קמתי בבוקר והכל היה נפוח", נשמעת המטופלת מתלוננת בפני הרופאה המתחזה לכאורה. "הייתי בבית החולים, והכל עם גושים וכואב". בתגובה, ענתה לה סוקולובסקי: "אם זה מפריע לך אפשר להזריק סטרואידים מבפנים וזה יורד".

טענה שהיא רופאת עור. סוקולובסקי (חדשות 2)

בפשיטה של המשטרה ושל משרד הבריאות על הקליניקה שלה בנתניה נמצאו אלפי מזרקים ושפופרות ובהן חומרי חומרים רפואיים. "נדהמנו ממה שמצאנו. היו שם אלפי זריקות שלא מאושרות על ידי משרד הבריאות", אמר ד"ר רוני ברקוביץ', סגן ראש אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות. "שימוש לא מושכל בזריקות הללו יכול לגרום לנזק. בחלק מהזריקות המזרק היה בנוזל. זה לא סטרילי, יש סכנת זיהום וזו פשוט סכנה לציבור".

שעות ספורות לפני שנעצרה ניסה צוות חדשות 2 לקבוע תור אצל אולגה ולהבין ממנה האם היא מציגה עצמה כרופאה. "זה משהו רפואי?", נשאלה ה"רופאה", שהשיבה: "כמובן, אני רופאת עור". ולמרות שאינה רופאה לאולגה אין כל בעיה להשיג למטופלת שלה שנפגעה, אנטיביוטיקה- הניתנת רק במרשם רופא.

"היא לא הציגה את עצמה כרופאה כאן, היא רופאה ברוסיה, פה היא עבדה כקוסמטיקאית, דרמטולוגית", טענה עורכת דינה, ניצה כהן. "לגבי הטיפול - הוא נעשה שלא באמצעות מזרק, לא בהחדרה פיזית אל תוך העור, כך שאני לא יודעת על מה מדובר".

רק בשבוע שעבר נשלחה לכלא מתחזה אחרת לרופאה. תעשיית היופי שמגלגלת כל כך הרבה כסף מושכת גם כאלו שרוצים להרוויח לא מעט כסף, גם אם זה בא על חשבון פגיעה בבריאותם של המטופלים.