מטען חבלה אותר בחצר בניין בפתח תקווה

נמשך גל הטרור הפלילי: מטען חבלה התגלה בחצר בניין בפתח תקווה במהלך פעילות יזומה של בלשי המשטרה. האירוע מצטרף להשלכת הרימון בשוק בעיר לפני כשבוע, ולניסיון החיסול של ממלא מקום ראש העיר שקדם לו

חבלן בפעולה, ארכיון (רויטרס)

במהלך פעילות יזומה של בלשי תחנת פתח תקווה אותר ברחוב עזרא ונחמיה בעיר מטען חבלה בחצר של בניין מגורים. האזור נסגר מיד, פונה מתושבים וחבלני משטרה שהוזעקו - נטרלו את המטען והבטיחו כי השקט יחזור למקום, לפחות לעת עתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקרה זה מצטרף לשורה של מקרי טרור פלילי שהכו לאחרונה בעיר. ביום שלישי שעבר הושלך רימון רסס לעבר דוכן החלפת כספים בשוק העירוני של פתח תקווה וגרם לפציעתם קל של חמישה עוברי אורח. בעל המקום, המוכר למשטרה, לא נפגע. הפצועים פונו לבית החולים בילינסון, כשהם סובלים מפגיעות רסיסים.

שבוע קודם לכן, התפוצץ מטען חבלה ברכבו של ממלא מקום ראש העיר, אוריאל בוסו איש מפלגת ש"ס. למרבה המזל, בוסו לא נפגע אך נזק כבד נגרם לרכבו. לדבריו, הוא לא קיבל איומים לפני פיצוץ המטען שהונח מתחת למכונית.

לא בכל המקרים היה מזל שכזה. לפני כחודש מטען שהונח מתחת לרכב הביא למותם של שני בני אדם בפיצוץ מטען חבלה ברכב שבו נסעו בצומת הרחובות המגינים וגולומב בעיר. ארבעה בני אדם נוספים ובהם ילדה בת שלוש נפצעו קל בפיצוץ. במשטרה העריכו כי מדובר ב"תאונת עבודה" של עבריינים וכי המטען שהיה ברכב הופעל בשל תקלה.