למה הסתובבו 8 סינים שעות ברחבי הנתב"ג?

שני תיירים סינים ניסו לעבור במסלול הירוק של המכס עם חבילות סיגריות שעליהן לא שילמו מס - ונתפסו. באותו זמן, שישה מחבריהם חיפשו במשך שעות יציאה נוספת מנמל התעופה, ללא הצלחה, ולבסוף ניסו גם הם לעבור במסלול הירוק ונתפסו. השלל: 560 פאקטים של סיגריות

החבילות שנתפסו בנתב"ג (דוברות מכס נתב"ג)

בודקי המכס בנתב"ג תפסו אתמול שמונה תיירים סינים כשברשותם 560 פאקטים של סיגריות, שעליהם לא הצהירו. החשודים נעצרו לאחר שעות של מעקב סמוי ונחקרו באמצעות מתרגם. בקרוב הם יזומנו שוב לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, תחילה ניסו שני נוסעים, שהגיעו לפנות בוקר בטיסה מסין, לעבור במסלול הירוק ולא להצהיר על דבר. בודקי המכס חשדו בהם וערכו חיפוש במזוודותיהם שבהן נמצאו 160 חבילות של סיגריות.

(דוברות מכס נתב"ג)

הבודקים גילו כי השניים הגיעו כחלק מקבוצה באותה הטיסה ואיתרו את יתר חברי הקבוצה באזור השירותים, כשברשותם מזוודות רבות. ככל הנראה, הם חיפשו בשירותים דרכים לעזוב את הטרמינל לאחר שראו כי חבריהם נתפסו. כמובן שדרך כזו לא קיימת, והניסיון הזה נכשל.

אחרי שש שעות שבמהלכן התבצע מעקב סמוי אחריהם, החליטו התיירים לנסות את מזלם ולעבור במסלול הירוק. גם המזוודות של ששת התיירים הנוספים נפתחו, ובהן התגלו 400 פאקטים של סיגריות. בסך הכול, התגלתה סחורה שתשלום המס עליה שווה כ-60 אלף שקלים.