דנינו: "ההישגים של המשטרה מרשימים"

בדיון בוועדת הפנים על גל הטרור הפלילי ברחובות אמר המפכ"ל כי "בראייה היסטורית התקופה הזו תיחשב כתקופה יותר מוצלחת של המשטרה יחסית לתקופות אחרות". הוא הדגיש כי המטרה המרכזית היא להגביר את ההרתעה מול העבריינים ואמר כי דרוש כוח אדם נוסף למשטרה: "צריך יותר שוטרים במדינת ישראל"

הטרור הפלילי ממשיך להשתולל ברחובות, והמשטרה שוב נדרשת לספק תשובות. המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו הופיע בדיון בוועדת הפנים של הכנסת והתייחס לשורת החיסולים וניסיונות החיסול האחרונים, שבהם נפגעו גם אזרחים תמימים. בניגוד לביקורת בציבור ובתקשורת, דנינו שיבח את עבודת המשטרה ואמר כי יש הישגים חשובים בשנתיים האחרונות. את הדיון בוועדה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מנסים להיות הכי מקצועיים", הדגיש מפכ"ל המשטרה בדיון. "כל אירוע הוא אירוע אחד יותר מדי. בואו נהיה ריאליים, ביכולת של המשטרה להגיע למבצעי העבירה, אבל אף משטרה בעולם לא יכולה להגיע לכל מבצע עבירה. המטרה היא להרתיע כדי שלא יבצעו עבירות".

דנינו אמר כי "אחרי שנתיים של תכנית מפנה, 2012-2013, אני חושב שההישגים הם מרשימים ובראייה היסטורית התקופה הזו תיחשב כתקופה יותר מוצלחת יחסית לתקופות אחרות". דנינו אמר כי בשנתיים האחרונות היו 9,000 מעצרים עד תום ההליכים יותר מאשר ב-2010 - 45 אלף לעומת 36 אלף. "המשמעות של הנתון הזה הוא שהגברנו בצורה משמעתית את ההרתעה", הסביר.

"צריך יותר שוטרים"

לדבריו, אחת הבעיות היא העומס הרב שמוטל על מערכת המשפט: "בשנתיים האלה הגשנו אלפי כתבי אישום. אם תתקשר לשופטים ולפרקליטים, הצפנו אותם בכתבי אישום והם לא עומדים בעומס. צריכים יותר שופטים ויותר מקומות כליאה".

לשאלה איך מחזירים את תחושת הביטחון לאזרחים השיב המפכ"ל: "קודם כל הגברת ההרתעה - העלאת סיכוי העבריין להיתפס ולא רק להיתפס, אלא שיוגש נגדו כתב אישום ושהוא ייכנס לכלא".

הוא התייחס לביקורת שהושמעה לאחרונה על תפקוד המשטרה ואמר כי חשוב שכל ההישגים יגיעו לידיעת הציבור. "יש שוטרים ומפקדים שעושים עבודת קודש שעה-שעה יום-יום", אמר. "אני בעד ביקורת בונה, אבל נגד השתלחות וביקורת לא עניינית".

דנינו אמר כי למשטרה דרוש עוד כוח אדם: "אני שמח שכולם רוצים יותר שוטרים ומלחמה יותר רצינית בפשיעה. אם הכנסת והממשלה סבורים שצריך יותר שוטרים, אז אני - כאזרח וכמפכ"ל אומר: צריך יותר שוטרים במדינת ישראל".