חשד: עוקץ סדרתי של מוכרי קטנועים

תושב פתח תקווה נעצר בחשד שרימה מספר אנשים שפרסמו מודעה למכירת קטנוע באינטרנט. לטענת חוקרי מרחב דן, הוא נהג לקחת את הקטנוע לנסיעת מבחן ולהשאיר כפיקדון קטנוע גנוב אחר שעמו הגיע. החשוד נעצר בביתו, בעת שהוא מעשן סמים

אילוסטרציה (AP)

המשטרה עצרה תושב פתח תקווה בחשד שנהג ליצור קשר עם מפרסמים ב"יד-2" שביקשו למכור קטנוע, לקחת את הקטנוע לנסיעת מבחן - ולהיעלם עם כלי הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה מעריכה כי החשוד נהג להשאיר את הקטנוע שעמו הגיע לפגישה עם המוכר כעירבון לפני נסיעת המבחן. לאחר שהבחינו המוכרים כי לא שב עם כלי הרכב, הם גילו כי הקטנוע שהושאר כעירבון הוא למעשה קטנוע שנגנב בשיטה זהה מקורבן תמים אחר. מחומר החקירה עולה, כי החשוד פעל בדרך זו מספר פעמים באזור המרכז.

החקירה, בראשות נצ"מ שמעון לביא מפקד מרחב דן, נפתחה בסוף השבוע האחרון, לאחר שמתלונן הגיע לשוטרים וסיפר שפרסם באתר "יד-2" את אופנוע ה-"טי מקס" שלו וכי הוא נגנב על ידי "הקונה" הפוטנציאלי. לדבריו, לאחר הפרסום באתר הוא קיבל טלפון מאדם שהתקשר ממספר חסום וביקש להיפגש עמו.

האופנוע הגנוב אותר מחוץ לדירת החשוד

לאחר זמן קצר, קבעו המוכר וה"קונה" להיפגש בקריית אונו. החשוד הגיע על אופנוע, התחיל לברר פרטים ולשאול שאלות, ולסיום הוא ביקש לעשות סיבוב קצר, שאם בסופו יהיה מרוצה מהביצועים, ירכוש את ה"טי-מקס" שערכו נאמד בכ-40 אלף שקלים. בינתיים ביקש החשוד מהמוכר להשגיח על האופנוע האישי שלו.

לאחר שחיכה במשך כ-20 דקות, הבין המוכר שייתכן ונעקץ על ידי החשוד. הוא עלה על האופנוע שהושאר כערובה ונסע עמו לתחנת המשטרה, שם גילו חוקרי מרחב דן להפתעתם כי האופנוע השני היה גם הוא גנוב. לאחר שהבינו כי מדובר בשיטה, פתחו השוטרים בחקירה, איתרו את כתובתו של החשוד והגיעו לדירה בפתח תקווה.

בלשי המרחב איתרו את האופנוע הגנוב מחוץ לדירה, נכנסו לתוך הבית ותפסו את החשוד, תוך כדי שהוא מעשן סמים. בחקירתו הוא קשר עצמו לארבעה מקרים נוספים בהם ביצע לכאורה את אותם המעשים.