לאחר ששוחרר: הבדרן ירון ברלד יישאר במעצר בית

הבדרן, החשוד בביצוע מעשים מגונים, יישאר במעצר בית, זאת לאחר שהמשטרה ערערה על החלטת בית משפט השלום בחדרה לשחררו ללא תנאים מגבילים. ההחלטה התקבלה בהסכמת המשטרה וסנגורו של ברלד. מוקדם יותר המשטרה חשפה כי הוא חשוד בשיבוש הליכי חקירה ותקיפה מינית במקרים נוספים של הנערה

הבדרן ירון ברלד יישאר במעצר בית אצל הוריו ביישוב מתן עד יום שלישי, כך נקבע בהסכמת סנגורו של ברלד ונציגי המשטרה. מוקדם יותר היום דחה בית משפט השלום בחדרה את בקשת המשטרה להאריך ב-10 ימים את מעצרו של הקומיקאי, החשוד בביצוע מעשים מגונים, וקבע כי האחרון ישוחרר באופן מיידי בלא תנאים מגבילים, לבד מאיסור כניסתו לעיר חדרה למשך 15 יום ואיסור יצירת קשר עם המתלוננות בתיק נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה להשאירו במעצר בית, התקבלה לאחר שמשטרת חדרה ערערה בנושא לבית המשפט המחוזי בחיפה. לדברי המשטרה, גם השופט ציין כי כבר היה ניסיון לשבש את הליכי החקירה, והיה די בעובדה זו כדי לקבל את בקשתם להאריך את מעצר הבית שלו.

נציג המשטרה בדיון הבוקר, פקד ערן דנינו, חשף כי ברלד חשוד בשיבוש הליכי חקירה והדחת עד. "אנחנו רוצים לסיים את החקירה ללא הפרעות", אמר וציין כי האשמות הקומיקאי נגד הנערה שלפיה היא סחטה אותו לא הובילו לחקירתה.

פרקליטו של הקומיקאי, עו"ד ליאור אפשטיין, אמר: "אין חשש שהוא ישבש את החקירה. הוא לא מסוגל אפילו לדבר בטלפון כי עיניו אדומות מבכי". עוד הוסיף הפרקליט: "המשטרה לא הייתה באה הנה לו היה מדובר באיש אחר. היא מבולבלת ובינתיים האיש כבה כמו נר". 

במשטרה ציינו כי קיים חשד שברלד תקף מינית את המתלוננת במספר מקרים ולא במקרה אחד כפי שחשבו עד כה. עורך דינו של ברלד האשים את המתלוננת בכך ששינתה את גרסתה בנוגע לזמן ולמקום של התקיפה.

"קיים חשד סביר כי החשוד ביצע מעשה מגונה כלשהו, וחשד קלוש של שיבוש מהלכי החקירה", קבע השופט אהוד קפלן. "פוטנציאל השיבוש הוא נמוך מאוד. רוב פעולות שיבוש חקירה יכולות להיעשות גם כשחשוד במעצר בית באמצעים אלקטרוניים וסלולריים. אין הצדקה להארכת המעצר".

סוכנו של ברלד: "הסתגרותו היא נורת אזהרה"

"לא צריך להיות גאון משפטי כדי להבין שיש כאן מקרה של ניצול אם לא סחיטה", תקף סוכנו של הבדרן, גיל אוליאמפרל. "עם כל השמחה המינימלית על כך שהוא משוחרר ממעצר בית, מי שמכיר את ההיסטוריה שלו יודע שהסתגרותו בבית הוריו היא נורת אזהרה. הוא איש מיוחד ולא פשוט, לפעמים אפילו שנוי במחלוקת, אבל הוא חביב ואהוב".

לדברי המנהל, "הייתה בין ירון למתלוננת מערכת יחסים של ידידות שהסתיימה ביום אחד בלי כל התראה, כשהנערה לא קיבלה סכום כסף שדרשה באותו יום".