המשטרה תבקש להאריך מעצרו של ירון ברלד

זמן קצר לאחר שבמשטרה העריכו כי תיק החקירה נגד הקומיקאי, החשוד במעשים מגונים, ייסגר - מתברר כי השוטרים מתכוונים דווקא לבקש להאריך את מעצרו בעשרה ימים

תפנית בחקירה? שעות ספורות לאחר שהסתמן כי תיק החקירה נגד ירון ברלד עומד להיסגר, מתברר שהמשטרה דווקא תבקש להאריך את מעצרו של הקומיקאי המפורסם בעשרה ימים. ברלד יצא מחקירתו הנוספת בתחנת משטרת חדרה, כשדמעות זולגות על לחייו והוא מסרב להשיב לשאלות העיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההערכה כי התיק בגין תקיפה מינית ייסגר הגיעה למרות שתי התלונות שהוגשו נגד הבדרן. ההסבר לכך היה הגרסאות הסותרות שעלו. באין עדויות חיצוניות, עלתה הסברה כי המשטרה עשויה להחליט שאין די ראיות לגיבושו של כתב אישום.

היום גבו חוקרי המשטרה עדות ממכרם המשותף של הקומיקאי והמתלוננת, וככל הנראה גם דבריו לא חיזקו את טענותיה של בת ה-17 בדבר מעשה מגונה. מוקדם יותר התייצב ברלד בתחנת המשטרה בחדרה לחקירה נוספת, והביע תקווה כי הפרשה תגיע אל סיומה במהרה. "מקווה שייגמר, אינני עומד בזה יותר", אמר הקומיקאי.

חוקרי משטרת חדרה טענו כי לא קיבלו ממנו הסברים המניחים את הדעת בנוגע להתכתבויות בינו לבין הנערה, בת ה-17, שהתלוננה בתחילת השבוע כי ביצע בה מעשה מגונה לכאורה. כך למשל עלה כי במסגרת היחסים בין ברלד למתלוננת, כתב לה מסרים לכאורה כמו "אהבה שלי" ו-"את פשוט אלוהית, אני מעריץ אותך", וכן מסרים בוטים יותר.

אתמול, ביצעו החוקרים עימות בין ברלד למתלוננת, שהפך תוך זמן קצר לקולני. ברלד מצדו נשבר כמה פעמים ופרץ בבכי, אך המשיך לדבוק בגרסתו לפיה לא נגע בה באופן מיני. במהלך היום אמור להסתיים מעצר הבית שבו נתון ברלד.

מתלוננת נוספת: "קרוב משפחה של ברלד ביקש שאבטל תלונה"

לפני מספר ימים הוגשה תלונה נוספת נגד השחקן בטענה כי ביצע בה מעשה מגונה במהלך שירותם הצבאי המשותף. לטענתה, היא התלוננה אז באוזני מפקדיה - אך תלונתה לא טופלה.

"לפני 16 שנים בעת שירותי הצבאי ביצע בי ירון ברלד מעשה מגונה", סיפרה המתלוננת בת ה-36 מאזור המרכז. "במקרה הראשון הזהרתי אותו כי אם יתקרב אלי בשנית אתלונן כנגדו. לאחר שברלד חזר על מעשיו - שוב בכפייה תוך הפעלת כוח, הגשתי בזמן אמת תלונה רשמית במשטרה הצבאית. לאחר הגשת התלונה פנה אלי בכיר במערכת הביטחון שהציג עצמו כקרוב משפחה של ברלד וביקש ממני שאבטל את התלונה. סירבתי לבקשתו ואיני יודעת מה עלה בגורלה".

לאחר ששמעה על התלונה החדשה שהוגשה נגד בלרד, בחרה להציף גם את המקרה שלה. "לאחר ששמעתי על המקרה הנוכחי, ניגשתי לתחנת המשטרה ומסרתי עדות מסייעת ובה גם הדגשתי את העובדה כי תלונה בשמי כבר הוגשה בעבר וגם העדתי על הפנייה מקרוב משפחתו של ברלד. בזמן מתן העדות נמסר לי כי היו 3 מתלוננות נוספות במצ"ח, עליהן לא שמעתי או ידעתי עד לאותו הרגע".