2 עובדי משרד החוץ חשודים בהאזנות סתר בנסיבות אישיות

השניים חשודים שהאזינו לחבריהם לעבודה. הם נעצרו ונלקחו לחקירה, שבמהלכה טען אחד מהם כי מדובר היה ב"מעשה קונדס". לאחר מכן הובאו לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון, שבתומו הוחלט לשחררם למעצר בית בן שמונה ימים

אילוסטרציה (חדשות 2)

שני עובדים במחלקת התקשוב של משרד החוץ חשודים שעברו על חוק האזנת סתר והפרו את פרטיותם של עובדים אחרים במשרד מסיבות אישיות, שאינן קשורות לעבודתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, הם עשו שימוש באמצעי האזנה המצויים ברשותם במסגרת תפקידם לצרכים אישיים. היחידה הארצית לחקירות הונאה חוקרת את הפרשה, ובמסגרת החקירה נעצרו השניים. היום (ה') הובאו השניים בפני שופט בית משפט השלום בראשון לציון.

במהלך הדיון בעניינם אמר נציג המשטרה כי החוקרים אינם מתייחסים למעשים המיוחסים לשניים "כאל מעשי קונדס, בטח עד שלא נברר את האמת לאשורה ולעומקם של דברים".

עו"ד קטי צווטקוב, פרקליטתו של אחד החשודים מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרה כי מרשה הוא "אדם נורמטיבי לחלוטין שעובד גם הוא במשרד החוץ מזה שנים רבות. הוא שיתף פעולה בצורה מלאה ואין שום אינדיקציה שהוא הקליט או התכוון להשתמש במידע הזה לצורך כלשהו".

"מרשי טוען שמדובר במעשה קונדס לא כל כך מוצלח", הוסיפה עו"ד צווטקוב. "גם למשטרה אין כל אינדיקציה שהם תכננו לעשות משהו עם הדברים ששמעו בעניין יחסי עבודה. רק לפני זמן קצר מרשי עבר תחקיר ביטחוני בטרם נסיעתו להודו ושם סיפר אודות המקרה".

בתום הדיון, החליטה השופטת מיכל עמית-אניסמן לשלוח את השניים למעצר בית בן שמונה ימים. יחד עם זאת, נאסר על השניים ליצור קשר בין במישרין ובין בעקיפין עם עובדים במשרד החוץ למשך 10 ימים.