אותר בעליו של האקדח ששימש את האסיר שיינביין

המשטרה מאמינה כי הצליחה להגיע לבעליו של האקדח שבאמצעתו ירה סמואל שיינביין בסוהרים בכלא רימונים. עפ"י החשד שיינבין גנב את האקדח מהאזרח לפני שנה. עדיין לא ברור איך הצליח להכניס אותו לכלא

אותר בעל האקדח ששימש את האסיר (AP)

פריצת דרך בחקירת הירי בכלא רימונים: המשטרה מעריכה כי הצליחה להתחקות אחר מקור האקדח ששימש את האסיר סמואל שיינביין בירי על הסוהרים בכלא רימונים ביום ראשון. על פי ממצאי החקירה, שיינביין חטף את האקדח מאזרח במהלך חופשה מהכלא לפני כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוקרים גילו כי שיינביין פגש את האזרח לאחר שזה פרסם מודעה למכירתו. במהלך הפגישה בין השניים גנב שיינביין את כלי הנשק, ונמלט. בעל הנשק התלונן במשטרה, אך עד היום החקירה לא הובילה לזיהויו של שיינביין. כעת, עם חקירת האירועים החמורים בכלא, התחברו הקצוות.

מה שעדיין לא ברור הוא איך קרה המחדל: כיצד הצליח שיינביין להבריח את האקדח הגנוב אל בין כותלי בית הסוהר.

הירי בכלא רימונים (AP)

כחודש לפני התקרית החריגה בכלא רימונים, ניסה שיינביין להשיג אקדח באותה הצורה במהלך חופשה מהכלא. גם במקרה זה נפגש שיינביין עם אדם שפרסם מודעה למכירת אקדח וניסה לחטוף ממנו את כלי הנשק, אלא שבמקרה זה רדף אחריו האזרח, תפס אותו והזעיק את המשטרה.

מדי סוהר נמצאו בתאו של שיינביין

אתמול פורסם כי זמן קצר לאחר ששיינביין נהרג מאש כוח ההשתלטות - נכנסו חוקרי המשטרה לתאו ומצאו שם מדי סוהר, מחסנית נוספת ומפתחות לתא בכלא. בעקבות מציאת הפריטים הללו, התגבר החשד כי סוהר או איש צוות אחר מתוך הכלא השמור הוא שסייע לשיינביין להחדיר את כלי הנשק למקום.

סוהר סייע לשיינביין? (רויטרס)

סמואל שיינביין, שריצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין, אמור היה לעבור יום לפני תקרית הירי לאגף אחר בכלא. בשעות הצהריים של יום ראשון הוא ניגש לשירותים באגף על מנת להעביר ציוד, כשלפתע פתח משם בירי לעבר הסוהרים, פצע אחד מהם באורח אנוש, ושני סוהרים נוספים קל.

אנשי יחידת ההשתלטות של שב"ס - "מצדה" - ולוחמי הימ"מ הוזעקו למקום והחלו להיערך להשתלטות. שיינביין המשיך להתבצר ובחלוף זמן, פתח לפתע שוב באש ופגע בשני לוחמים של יחידת "מצדה", שנפצעו באורח קל. אנשי "מצדה" המשיכו במבצע וחילופי אש התפתחו במקום, שבמהלכם נורה למוות האסיר. לוחם נוסף ואסיר נפצעו קל כתוצאה מהירי. המשטרה ושירותי בתי הסוהר פתחו בחקירה.