אבי הנרצח קיבל שיחת טלפון מאיימת: "שלם 150 אלף שקל - או שבנך ימות"

בני משפחתו של תאמר אבו ימן, שמצאו היום את גופתו לאחר עשרה ימים בהם נחשב לנעדר, סיפרו היום שבסוף השבוע קיבלו שיחת טלפון מטלטלת: "אלמוני התקשר ודרש כופר בתמורה לתאמר". לדבריהם, גם לאחר מכן – המשטרה המשיכה לטעון שאין חשש לחייו של הבן הנעדר: "אנחנו התרענו, והבוקר מצאנו בעצמנו את גופתו"

"שלמו 150 אלף שקל - או שתאמר ימות": בני משפחתו של תאמר אבו ימן בן ה-19 מהכפר ראמה, שגופתו נמצאה הבוקר (ד') סמוך לאוניברסיטת חיפה לאחר שבוע וחצי, טוענים היום שבסוף השבוע האחרון קיבלו שיחת טלפון מאיימת, בה דרשו מהם כופר בתמורה לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בוקר אחרי שהוא נעלם, מיד יצרנו קשר עם המשטרה ודיווחנו שהוא נעדר. אחרי שהוא לא ענה לנו כל הלילה וכל הבוקר, נלחצנו - וזה הדליק לנו נורה אדומה שהגרוע מכל קרה", סיפר בן דודו של תאמר, זיאד אבו ימן לחדשות 2 Online.

לדבריו, בשבת האחרונה התקשר אנונימי לבית המשפחה והודיע שהוא דורש כופר בתמורה להשבתו של תאמר הביתה. "אבא שלו קיבל שיחת טלפון, בה גבר אמר לו שהם הוא רוצה את בנו בחזרה, שישלם 150 אלף שקלים. זה מאוד הדאיג אותנו, יצרנו שוב קשר עם המשטרה - וגם אז אמרו לנו שאין חשש לחייו", טען בן דודו.

"אם היה מדובר בחייל יהודי מהרצליה, ישר היינו רואים מסוקים באוויר שמחפשים אחריו. במדינה אוהבים את הדרוזים רק כשהם בצבא, אבל כשהם מחוץ לצבא, מתנהגים אליהם כמו ערבים", טען בכעס קרוב משפחה נוסף.

עוד זועמים בני משפחתו על ההתמהמהות בחיפושים אחריו וטוענים כי הם אלה שמצאו הבוקר את גופתו: "כל הזמן הזה לא היה חשש לחייו? ועוד איך היה. במשך שבוע ימים אמרו לנו: 'אין חשש לחייו'", סיפר עלי אבו יאמן, אביו של תאמר. "היום בבוקר התארגנו כמה בני דודים, אמרנו שניקח את המכונית ונלך לחפש. לא האמנו שאנחנו נמצא אותו", סיפר קרוב משפחה. "תוך שעה וחצי מצאנו אותו! אנחנו מצאנו אותו - ולא המשטרה".

הזירה שבה נמצאה גופתו, הבוקר (חדשות 2)

בתגובה לטענות המשפחה, מסר דובר המחוז הצפוני של המשטרה רפ"ק, משה ויצמן: "במשטרה העבודה נעשתה כמו שצריך. נערכו חיפושים, יצאה הודעה לתקשורת על היעדרות והכל נלקח ברצינות מהיום הראשון. לא זלזלנו במקרה, חוקרים טיפלו והגיעו לבית המשפחה וגבו עדויות מבן הדוד שהיה בקשר איתו בפעם האחרונה".

עוד הוסיף רפ"ק ויצמן כי "היום נעשו איכוני טלפון ולאחר שהצלחנו לאתר את מיקומו של תאמר באזור נשר, נשלחו לשם ניידות ובני משפחה שהגיעו לסייע. בסוף מצאנו אותו לצערנו ללא רוח חיים. מכלול הפעולות שעשינו, במיוחד מאז השיחה הטלפונית, גרם לנו לקחת את העניין בשיא הרצינות וימ"ר נכנסה לתמונה באופן מידיי לאחר הנחייה של מפקד המחוז הצפוני".

גופתו של תאמר נמצאה כעבור למעלה משבוע

בתום חיפושים ממושכים, נמצאה הבוקר גופתו של תאמר אבו ימן, תושב הכפר ראמה בן 19 שנעדר מזה כשבוע. על גופתו של ראמה נמצאו סימני אלימות ובמשטרה בודקים חשד לפלילים. כוחות גדולים של משטרה ומעבדה ניידת לזיהוי פלילי הגיעו למקום והחלו בחקירת האירוע.

אתמול סיפרו בני משפחתו של אבו ימן כי הוא נעלם לפני כשבוע, אחר שעדכן את משפחתו שהוא יוצא לחיפה לבלות עם חברים ולקנות בגדים. במסרון האחרון ששלח תאמר לבן דודו הוא כתב "אני נוסע לחיפה" ובן דודו ענה לו: "מי נוסע?". תאמר השיב: "אני נוסע לבד, ואני סוגר את הטלפון".

הודעת הסמס האחרונה ששלח תאמר אבו ימן (חדשות 2)

סאלח, קרוב משפחתו של אבו ימן, אמר כי המשפחה פנתה לכל הגורמים המעורבים כדי לחפש אותו. במשפחה הבהירו שמדובר בבחור נורמטיבי שכל הכפר הכיר, ושהיו לו הרבה חברים ומכרים. לדבריהם, הוא לא היה מעורב בדבר שעלול היה לסכן אותו. בדובר צה"ל ביקשו להבהיר שמדובר בחייל צה"ל שערק משירות.