גובר החשד: סוהר סייע לאסיר היורה בכלא רימונים

מדי סוהר ומפתח לתא נמצאו בפרטיו האישיים של סמואל שיינביין, האסיר שפתח בירי בכלא רימונים ונהרג מאש כוח ההשתלטות בתחילת השבוע. הממצאים החדשים מגבירים את החשד שאדם מבפנים סייע לרוצח להשיג את כלי הנשק שאיתו פצע חמישה סוהרים

החקירה נמשכת, שיינביין (רויטרס)

המשטרה ממשיכה בחקירת הירי בבית הכלא רימונים בתחילת השבוע: זמן קצר לאחר שנהרג מאש כוח ההשתלטות - נכנסו חוקרי המשטרה לתאו של סמואל שיינביין, האסיר שהתבצר בכלא לאחר שירה ופצע 5 סוהרים, ומצאו שם ממצאים שעשויים לשפוך אור על דרך פעולתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוקרים מצאו בתאו של הרוצח המורשע מדי סוהר ומפתחות לתא כלשהו שלא ברור למה נועדו. בעקבות מציאת הפריטים הללו, גובר החשד כי סוהר או איש צוות מתוך הכלא השמור הוא שסייע לשיינביין להחדיר את כלי הנשק למקום. במקביל, ממשיכה המשטרה לבדוק כיווני חקירה נוספים. דוברת מחוז מרכז הילה חמו מסרה בתגובה לפניית חדשות 2 Online כי "אנו לא מתייחסים לנושאים הנמצאים תחת חקירה".

סמואל שיינביין, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין, אמור היה לעבור יום לפני המעשה לאגף אחר בכלא. בשעות הצהריים הוא ניגש לשירותים באגף על מנת להעביר ציוד, כשלפתע פתח משם בירי לעבר הסוהרים, פצע אחד מהם באורח אנוש, ושני סוהרים נוספים קל.

אנשי יחידת ההשתלטות של שב"ס - "מצדה" - ולוחמי הימ"מ הוזעקו למקום והחלו להיערך להשתלטות. שיינביין המשיך להתבצר ובחלוף זמן, פתח לפתע שוב באש ופגע בשני לוחמים של יחידת "מצדה", שנפצעו באורח קל. אנשי "מצדה" המשיכו במבצע וחילופי אש התפתחו במקום, שבמהלכם נורה למוות האסיר. לוחם נוסף ואסיר נפצעו קל כתוצאה מהירי.

כלא רימונים, השבוע (AP)

בני משפחתו של שיינביין אמרו זמן קצר לאחר מותו כי "בשעה זו אנחנו נמצאים מזועזעים ונסערים מהמעשה. אנחנו מאחלים לכל הפצועים החלמה ורפואה שלמה, אנחנו מביעים צער עמוק ותמיהה על השתלשלות האירוע".

ביקורת חריפה נמתחה על התנהלות המשטרה והשב"ס, שלא זיהו את כוונותיו של האסיר, שבמהלך חופשתו האחרונה ניסה לחטוף אקדח מאדם שאיתו יצר קשר. עורכת דינו אף סיפר בריאיון לחדשות 2 כי חששה לחייו בעקבות שיחה שניהלה עמו, וניסתה לפנות ללא הצלחה לשב"ס על מנת להתריע על כך.