ברלד עומת עם הקטינה שהתלוננה

הבדרן ירון ברלד הושאר לחקירה באזהרה בחשד לביצוע מעשים מגונים במתלוננת בת ה-17, בתום העימות בין השניים. חברו אייל קיציס העריך ש"זה לא קרוב אפילו למשהו פלילי"

הסתיים העימות שנערך היום (ד') בין הבדרן ירון ברלד ובין הנערה בת ה-17 שהתלוננה כי ביצע בה מעשים מגונים. אחרי העימות השואר ברלד לחקירה באזהרה בתחנת משטרת חדרה‬. ברלד סירב להגיב לשאלות הכתבים עם הגעתו לחקירה, ואמרגנו סיפר כי "הוא בוכה כל הזמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הגעתו לתחנת המשטרה בשעות הבוקר, סירב ברלד להגיב לשאלות הכתבים. המגיש והקומיקאי אייל קיציס הגיע לבית הוריו של ברלד, בו שוהה הבדרן במעצר בית, על מנת להביע תמיכה בחברו. 

"הוא מת לדבר כבר, אבל בסדר, הוא יקבל את ההזדמנות שלו", אמר קיציס בצאתו מהמקום. קיציס אף פנה באזהרה לצלמים לאור ההסתבכות של חברו לצוות התכנית "ארץ נהדרת": "גם אתם תהיו זהירים, אתם יודעים. אני מאוד אופתע אם בסוף יתברר שזה משהו שקרוב אפילו למשהו פלילי".

קודם לכן פורסם כי הצטברו עדויות נוספות נגד ברלד: אישה בת 36, תושבת המרכז, הגישה אמש תלונה נגד הקומיקאי בטענה כי ביצע בה מעשים בעלי אופי מיני. המתלוננת טענה בהמשך כי בעת שירותם הצבאי שלוש חיילות נוספות העידו על אופיו האלים לכאורה של ברלד בפני קצינת ח"ן בבסיס.

עוד תלונה בדרך? ברלד (עודד קרני, mako)

"לא כל תלונה מוזמנת היא פסק דין"

פרקליטו של ברלד עו"ד ליאור אפשטיין אמר הבוקר בראיון לגל"צ כי יש להיזהר ולהטיל ספק במהימנות התלונה החדשה של בת ה-36. "יש אנשים שמתפרנסים מהאסון הזה", האשים. "אירוע תקשורתי כזה מעורר תלונות שונות. איפה הייתה התלונה הזו לפני שבוע? ה'זאב זאב' הזה ימשיך לנהל את חיינו? תלונה זה דבר שצריך להתייחס אליו בכובד ראש, ולא כל תלונה מוזמנת היא פסק דין".

המתלוננת בת ה-17, שתלונתה החלה את הפרשה, טענה כי ברלד הבטיח שישלב אותה בתעשיית הטלוויזיה ואז תקף אותה מינית. "התחלנו להתכתב לפני כמה חודשים באינטרנט. הוא הבטיח שישלב אותי בתעשיית הטלוויזיה ויקדם אותי לאודישנים", תיארה. "במוצאי שבת הוא אסף אותי מביתי ובשלב מסוים החל לגעת בחזה ובישבן שלי. השתחררתי מאחיזתו, עזבתי את המקום ולמחרת הגשתי תלונה".

"זה היה קשר ידידותי, ניסיתי לעזור לה"

אולם גרסתו של הקומיקאי אחרת. לדברי ברלד, התלונה שהגישה נגדו הנערה "אינה מדויקת" והוא למעשה נסחט על ידה. "זה היה קשר ידידותי. ניסיתי לעזור לה", טען ברלד במשטרה. "באותו ערב התפתח בינינו ויכוח, אחרי שהבנתי שהיא דורשת ממני כספים. בשלב זה הוצאתי אותה מהרכב ואז נסעתי". הקומיקאי הדגיש כי הקשר היה ידידותי, ללא אופי מיני, ובעבר סייע לנערה כספית לבקשתה.

לדבריו, כאשר נפגשו השניים באותה שבת ביקשה ממנו הנערה שירכוש עבורה מכשיר אייפון חדש, וכשהשיב לה כי ירכוש לה מכשיר משומש - איימה עליו שתתלונן נגדו במשטרה על כך שביצע בה מעשים מגונים לכאורה.

אז, לטענתו, הוציא אותה בכוח ממכוניתו ואחר כך עזב את המקום. כשהגיע לביתו החליט לשלוח לה מסרון הכולל הודעת התנצלות, אבל זה כבר היה ככל הנראה מאוחר מדי עבור אותה נערה. יום למחרת היא הגישה נגדו תלונה במשטרה.