קריסת תיק הרצח בבר נוער: עד המדינה עומת עם פליסיאן

עד המדינה, שנעצר לאחרונה בחשד שבדה ראיות, עומת במשרדי ימ"ר ת"א עם חגי פליסיאן - הנאשם ברצח. גורמים המעורים בחקירה אמרו כי העימות לא העלה ראיות חדשות וכי העד לא משתף פעולה, ולכן ההערכה היא ששחרורו של פליסיאן קרוב מתמיד

פליסיאן ועד המדינה, ארכיון (חדשות 2)

מאמץ אחרון למנוע את שחרור חגי פליסיאן: במשרדי היחידה המרכזית של תל אביב נפגשו היום (ד') זה מול זה עד המדינה בפרשת הברנוער וחגי פליסיאן, מי שנאשם בירי הקטלני במועדון הנוער הגאה לפני כ-4 שנים בתל אביב, ירי שגרם למותם של שני נערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי היחידה המרכזית ערכו ביניהם עימות, זאת במסגרת הניסיון המשטרתי לחדש את חקירת הרצח. גורמים המעורים בפרטי המפגש מציינים שגם בעימות עצמו לא עלו ראיות חדשות וכי עד המדינה, שנעצר בשבוע שעבר בחשד שבדה ראיות, כמעט ולא משתף פעולה.

בעקבות תוצאות העימות, מתחזקת ההערכה כי שחרורו של פליסיאן קרוב מתמיד. מוקדם יותר היום נפגשו סניגוריו של פליסיאן עם הפרקליטות, שבסופה נאמר להם כי יקבלו עוד הערב עדכון לגבי הסטטוס המשפטי שלו. אם יוחלט לבטל את האישום נגדו, מדובר במהלך דרמטי מאחר ולא ניתן יהיה להעמידו לדין בשנית, גם אם יצטברו נגדו ראיות חדשות ומשמעותיות. 

אתמול התקבלה החלטה בהולה במשטרה לנסות ולחדש את החקירה בתיק שנראה שמתמוסס בימים האחרונים. על פי גורם במשטרה, הוחלט במהלך הפגישה כי החקירה נגד חגי פליסיאן תימשך, זאת למרות שעדותו של עד המדינה התערערה לאחרונה. המטרה כעת היא לנסות ולחזק את הראיות הקיימות שהצטברו נגד פליסיאן, אלה שאינן קשורות לעד המדינה ואותן מגדירים במשטרה כקבילות.

סנגורו של חגי פליסיאן, עו"ד משה יוחאי, מסר לחדשות 2 Online, כי "זה עניין של זמן עד שהוא ישוחרר, הוא לא עשה את זה". אתמול טען הפרקליט כי "התיק נזל למשטרה והפרקליטות בין הידיים ועדיף שהשחרור ייצא לפועל כמה שיותר מוקדם".