השוק בפתח תקווה שב לתפקד: "אין לקוחות, הם הרגו את השוק"

יממה לאחר שהושלך רימון בשוק בפתח תקווה, ממנו נפצעו 5 בני אדם באורח קל, שב השוק לתפקוד סדיר - אך עם מיעוט לקוחות. בעלי הדוכנים שבו וקבעו כי הרקע לאירוע אינו קשור אליהם, אלא לגורמים עבריינים. חלק מהקונים דיווחו על חשש גדול, וטענו: "למשטרה אין כוח - השוטר פוחד מהעבריין"

יממה לאחר פיצוץ הרימון, השוק בפתח תקווה חזר היום (ד') לעבודה, תחת חששות כבדים: בעלי הדוכנים והבסטות דיווחו כי "השוק ריק", וככל הנראה קונים רבים העדיפו להימנע מהמקום. הקונים האמיצים ובעלי הדוכנים תמימי דעים כי מדובר באירוע מפחיד, שעלול להבריח קונים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני פוחד במאה אחוז, כי למשטרה אין כוח - השוטר פוחד מהעבריין, וזה בדוק, היום אם אזרח רואה שיורים בי הוא מפחד להתלונן, כי יאיימו עליו", טען אחד הקונים שהגיע למקום. לקוחות אחרים דיווחו כי תמיד ישנם חששות מאירועים מסוג זה: לדבריהם, השוק נמצא במצב לא טוב כבר זמן רב.

רבים מהאנשים סירבו להתראיין מול המצלמה, אך סיפרו לחדשות 2 Online על דמויות עברייניות ששולטות בשוק, גורמים עבריינים שמעורבים בבסטות, מלחמות פנימיות של סוחרים אך גם גורמי פשיעה בכירים שמעורבים בחלק מעסקי השוק. התחושה בין הדוכנים היא שאנשים בשוק יודעים היטב על מהות הסכסוך ועל הגורמים המעורבים שהובילו לאירוע החריג של זריקת הרימון. במקביל, חקירת המשטרה בנושא נמשכת. 

"אין ריבים בין בעלי הבסטות"

בני אדרי, בעל דוכן בשוק, טען כי "זו לא פעם ראשונה שהם עושים את הבלאגן הזה - זה נהיה מסוכן וזה מפחיד אותי מאוד". אדרי טען כי הזורק חסר מצפון: "הוא לא ספר אף אחד - אם היה לו קצת רגש, אולי היה רואה אישה עוברת ומחכה שיעברו. אם זורקים רימון כדי להפחיד אז מחכים שלא יהיה אף אחד, לא זורקים ככה כשיש אנשים".

אדרי הוסיף כי להערכתו חלפני כספים עלולים להיות מעורבים: "לא נראה לי שזה מאיתנו, בעלי הבסטות - אין פה ריבים או סכסוכים, כולם מסתדרים ונוהגים בכבוד הדדי". אדרי הביע תקווה כי השקט - והלקוחות - ישובו במהרה: "אנחנו מכבדים את הקליינטים וצריכים אותם, שיבואו - אנחנו אוהבים אותם ואנחנו נותנים להם ביטחון".

בעל בסטה אחרת טען כי הפחד ניכר בשוק: "השוק ריק, אין אנשים ואין עבודה, הרגו את השוק". לעומתו, אחת הקונות הצהירה כי היא אינה מפחדת לבוא לשוק: "נמשיך להגיע - כאן הירקות הכי טובים. יכול להיזרק רימון גם בסופר או במקום אחר".

אתמול נחשף תיעוד האירוע שנקלט במצלמות אבטחה. על פי ההערכה, הרימון שפצע חמישה אנשים באורח קל נזרק על ידי רוכב אופנוע שחלף במקום ונמלט לאחר מכן. השוק היה הומה בקונים בזמן האירוע. בעל המקום, המוכר למשטרה, לא נפגע. הפצועים פונו לבית החולים בילינסון, כשהם סובלים מפגיעות רסיסים.