בת 36 התלוננה: "ברלד תקף גם אותי מינית"

לאחר שכוכב "ארץ נהדרת" שוחרר אתמול למעצר בית, הגישה אישה נוספת תלונה נגד השחקן על ביצוע מעשה מגונה. לטענתה, ביצע בה ברלד את המעשה לפני 16 שנה במהלך שירותם הצבאי. ככל הנראה תוגש תלונה נוספת בפרשה

תלונה נוספת נגד ברלד (עודד קרני, mako)

התפתחות בחקירתו של ירון ברלד: אישה בת 36, תושבת המרכז הגישה אתמול (ג') תלונה נוספת נגד השחקן בטענה כי ביצע בה מעשה מגונה לפני 16 שנה - במהלך שירותם הצבאי. לטענתה, היא התלוננה אז באוזני מפקדיה - אך תלונתה לא טופלה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה הגיעה אמש לתחנת המשטרה בחדרה והגישה את התלונה, אחרי ששמו של ברלד הותר לפרסום, במטרה לחזק את עדותה של הנערה בת ה-17 שהתלוננה כנגדו על מעשים בעלי אופי דומה.

ככל הנראה אישה נוספת מתכוונת להגיש תלונה נגד ברלד. בשעות הצהריים צפויים חוקרי המשטרה לערוך עימות בין המתלוננת בת ה-17 לבין השחקן באשר לגרסותיהם אודות מה שאירע ביום שבת האחרון.

פרקליטו של ברלד, עו"ד ליאור אפשטיין, אמר הבוקר בראיון לגל"צ כי יש להיזהר ולהטיל ספק במהימנות התלונה החדשה. "יש אנשים שמתפרנסים מהאסון הזה", טען, "אירוע תקשורתי כזה מעורר תלונות שונות. איפה הייתה התלונה הזו לפני שבוע? ה'זאב זאב' הזה ימשיך לנהל את חיינו? תלונה זה דבר שצריך להתייחס אליו בכובד ראש, ולא כל תלונה מוזמנת היא פסק דין".

בימים מחויכים יותר. ברלד (משה שי פלאש 90)

המתלוננת בת ה-17 טוענת כי ברלד הבטיח שישלב אותה בתעשיית הטלוויזיה ואז תקף אותה מינית. "התחלנו להתכתב לפני כמה חודשים באינטרנט. הוא הבטיח שישלב אותי בתעשיית הטלוויזיה ויקדם אותי לאודישנים", תיארה. "במוצאי שבת הוא אסף אותי מביתי ובשלב מסוים החל לגעת בחזה ובישבן שלי. השתחררתי מאחיזתו, עזבתי את המקום ולמחרת הגשתי תלונה".

"זה היה קשר ידידותי, ניסיתי לעזור לה"

אולם הקומיקאי טוען אחרת. לדברי ברלד, התלונה שהגישה נגדו הנערה "אינו מדויק" וכי הוא למעשה נסחט. "זה היה קשר ידידותי. ניסיתי לעזור לה", טען ברלד במשטרה. "באותו ערב התפתח בינינו ויכוח, אחרי שהבנתי שהיא דורשת ממני כספים. בשלב זה הוצאתי אותה מהרכב ואז נסעתי". השחקן הדגיש כי הקשר היה ידידותי, ללא אופי מיני, ובעבר סייע לנערה כספית לבקשתה.

לדבריו, כאשר נפגשו השניים באותה שבת ביקשה ממנו הנערה שירכוש עבורה מכשיר אייפון חדש, וכשהשיב לה כי ירכוש לה מכשיר משומש - איימה עליו שתתלונן נגדו במשטרה על כך שביצע בה מעשים מגונים לכאורה.

אז, לטענתו, הוציא אותה בכוח ממכוניתו ואחר כך עזב את המקום. כשהגיע לביתו החליט לשלוח לה מסרון הכולל הודעת התנצלות, אבל זה כבר היה ככל הנראה מאוחר מדי עבור אותה נערה. יום למחרת היא הגישה נגדו תלונה במשטרה.

"חבל שהיא התלוננה במשטרה. הייתה לנו דרך יותר טובה לטפל בו", אמר אתמול אחיה של הנערה בשיחה עם חדשות 2.  

ברלד הושעה מ"ארץ נהדרת"

הקומיקאי שוחרר אתמול בתנאים מגבילים למעצר בית בן חמישה ימים. במקביל, הודיעה הפקת התכנית "ארץ נהדרת" של הזכיינית קשת על השעייתו של הקומיקאי עד לבירור כל הטענות נגדו.

שעות ספורות לאחר שהותר לפרסום שמו כחשוד, ברלד פרסם הודעה לעיתונות, בה נמנע מהתייחסות ישירה לפרטי המקרה. "עצוב לי", כתב בהודעה שפרסם לעיתונות כתגובה ראשונה לפרשה. "הייתי מאד רוצה לשתף אתכם בסיפור המלא, אבל לצערי אני לא יכול בשלב זה".