פרשת הברנוער: מתחדשת חקירת המשטרה נגד פליסיאן

במאמץ אחרון למנוע את שחרורו של הנאשם המרכזי בירי במועדון הנוער הגאה לפני כארבע שנים, החליטה המשטרה כי החקירה נגד חגי פליסיאן תימשך. פרקליטו: "רק עניין של זמן עד שיוחלט לשחררו"

ישתחרר בקרוב? פליסיאן (חדשות 2)

בזמן שתיק הברנוער עומד על כרעי תרנגולת, נפגשו היום (ג') נציגי פרקליטות מחוז תל אביב עם נציגי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב במטרה לתכן את המשך צעדיהם. כעת נראה שהמשטרה החליטה לנסות ולהיאבק על התיק שנשמט מידיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורם במשטרה, הוחלט במהלך הפגישה כי החקירה נגד חגי פליסיאן תימשך, זאת למרות שעדותו של עד המדינה התערערה לאחרונה. המטרה כעת היא לנסות ולחזק את הראיות הקיימות שהצטברו נגד פליסיאן, אלה שאינן קשורות לעד המדינה ואותן מגדירים במשטרה כקבילות.

במקביל, גם עד המדינה צפוי להיחקר, למרות שלפי שעה הוא לא משתף פעולה עם חוקריו. השאיפה של המשטרה והפרקליטות כעת היא שהאישום נגד פליסיאין לא יבוטל, כדי למנוע מצב שבו לא ניתן יהיה להעמידו לדין בשנית, גם אם יצטברו נגדו ראיות חדשות ומשמעותיות.

עו"ד משה יוחאי (חדשות 2)

מחר צפויים להיפגש סנגוריו של פליסיאן עם נציגי הפרקליטות לשיחה שבה יעודכנו לגבי מצב התיק. כעת נראה שטרם התקבלה החלטה אם לשחרורו, וכי היא תתגבש עם התקדמות החקירה שמתחדשת כעת.

סנגורו של חגי פליסיאן, עו"ד משה יוחאי, מסר לחדשות 2 Online כי "התיק נגד חגי כבר נזל למשטרה ולפרקליטות בין הידיים. זה כעת רק עניין של זמן עד שיחליטו לשחררו אותו, עדיף שזה יקרה כמה שיותר מוקדם".

מפקד מחוז ת"א: "לא בטוחים בכתב האישום"

ביום שבת הגיב מפקד מחוז ת"א במשטרה, ניצב בנצי סאו, להאשמות שלפיהן תיק הדגל של המשטרה קורס. לדברי סאו, כתב האישום נגד חגי פליסיאן בגין ביצוע הרצח במועדון הנוער הגאה נותר על כנו, אך בעקבות החשדות החדשים שהתגלו - חוקרי המשטרה כבר לא בטוחים בו.

"אנחנו לא בטוחים בכתב האישום ולכן אנחנו בודקים את עצמנו פעם נוספת", אמר סאו בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח. "אם משטרת ישראל תהיה משוכנעת שיש בידיה את כל הראיות נגד פליסיאן ננסה לשכנע בצדקת כתב האישום, אך אם יהיה צל של חשש במהלך החקירה לא נמליץ להגיש אותו".

מפקד מחוז ת"א ציין כי בעקבות ההתפתחות בחקירה, התבקשו על ידי פרקליט המדינה לחקור את עד המדינה בחשד לשיבוש הליכי חקירה. "בכל תיק רצח, ובוודאי בתיק כזה, יש חוזקות וחולשות, אך במקרה הזה החוזקות מאוד ברורות", אמר. "יש חשד להודאה בכתב של פליסיאן ברצח, יש הודאה בקולו וגם יש הודאה בפני מדובב משטרתי לכך שביצע את המעשה. החקירה לא נשענת כולה על עדותו של עד המדינה".