ניצב מנשה ארביב יסייע במאבק בפשיעה בפ"ת

הוא מוכר לציבור בעיקר בשל מעורבותו בפרשת "הרב והניצב" שאילצה אותו לפרוש מהמשטרה - אך כעת מפקד יחידת להב 433 לשעבר, ניצב מנשה ארביב חוזר להילחם בפשע. ראש עיריית פ"ת ביקש ממנו להירתם למאבק באלימות בעיר - וניצב ארביב השיב בחיוב

הנשק של עיריית פ"ת - ארביב (חדשות 2)

פרסום ראשון: שעות ספורות לאחר שרימון רסס הושלך לעבר חנות בשוק בפתח תקווה וגרם לפציעתם של ארבעה אזרחים, פנה ראש עיריית פתח תקווה יצחק ברוורמן לניצב הפורש מנשה ארביב, על מנת שיסייע לו בהתמודדות עם גל מעשי האלימות שפקדו לאחרונה את העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשיו של ברוורמן יצרו קשר עם ארביב, שנמצא בחופשת פרישה בעקבות הפרשה שבה הוא נחשד כי קיבל שוחד וטובות הנאה מהרב המקובל יאשיהו פינטו, וביקש ממנו להירתם למאבק בפשיעה. ניצב ארביב השיב לו בחיוב והדגיש שיעשה זאת בהתנדבות וללא תמורה. בשבוע הבא השניים צפויים להיפגש לפגישת עבודה ראשונה.

הערב אמר ניצב ארביב לחדשות 2 כי הוא "נעתר ברצון ובהתנדבות לפנייתו של ראש עיריית פתח תקווה לסייע לו ולתושבים במאבק נגד גל מעשי האלימות שפוקד את העיר. אני משוכנע שאוכל לתרום מניסיוני הרב במאבק הזה".

היוזמה לפנייה לניצב לשעבר היא של ראש עיריית פתח תקווה ונראה שגם ארביב היה מופתע ממנה. הוא הדגיש שבכוונתו לדווח על כל צעד ועל כל פעולה שעליהן יוחלט - למפקדי המשטרה שעוסקים בכך.

ארביב, שעד לפרסום פרשת "הרב והניצב" שימש כמפקד יחידת להב 433 במשטרה, היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן המכונה גם ה-FBI הישראלית, ישוב בקרוב להילחם בפשע - גם לאחר שפשט את המדים שהיו כה מזוהים עמו.