ברלד משיב על ההאשמות: הצעירה ניסתה לסחוט אותי

כוכב "ארץ נהדרת" נחקר בחשד לביצוע מעשים מגונים בקטינה. במשטרה טען ברלד כי הצעירה ניסתה לסחוט אותו, והוא אף סייע לה עם כספים לבקשתה. הנערה לעומת זאת טענה בחקירתה כי הקומיקאי "נגע בחזה ובישבן, ואז השתחררתי מאחיזתו". מחר ייערך עימות בין השניים במשטרה

הבוקר (ג') פורסם כי הקומיקאי וחבר צוות התכנית "ארץ נהדרת" ירון ברלד, הידוע בתדמיתו הפרועה, חשוד שתקף מינית נערה בת שבע-עשרה. לעומת טענת הקטינה, ברלד טוען כי הסיפור הפוך והוא למעשה נסחט. המחלוקת בין הגרסאות תתברר כבר מחר, כאשר ייערך עימות בין ברלד למתלוננת במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנערה תיארה בתחילת השבוע במשטרה את גרסתה להשתלשלות האירועים: "התחלנו להתכתב לפני כמה חודשים באינטרנט. הוא הבטיח שישלב אותי בתעשיית הטלוויזיה ויקדם אותי לאודישנים. במוצאי שבת הוא אסף אותי מביתי ובשלב מסוים החל לגעת בחזה ובישבן שלי. השתחררתי מאחיזתו, עזבתי את המקום ולמחרת הגשתי תלונה". אחיה של הנערה אמר בשיחה עם חדשות 2: "הכל טוב, חבל שהיא התלוננה במשטרה. הייתה לנו דרך יותר טובה לטפל בו".

ברלד, לעומתה, טען במשטרה כי "זה היה קשר ידידותי. ניסיתי לעזור לה. באותו ערב התפתח בינינו ויכוח, אחרי שהבנתי שהיא דורשת ממני כספים. בשלב זה הוצאתי אותה מהרכב ואז נסעתי". בנוסף, טען ברלד, הקשר היה ידידותי ללא גוונים מיניים, ובעבר סייע לנערה כספית לבקשתה.

גרסתו של ברלד היא שאכן קדמה לאירוע בשבת היכרות, אך זו הייתה ידידודית ונטולת כל גוון מיני. מפעם לפעם, לדבריו, סייע לצעירה כספית. כאשר נפגשו השניים ביום שבת ביקשה ממנו הנערה שירכוש עבורה מכשיר אייפון חדש וכשהשיב לה כי ירכוש לה מכשיר משומש - איימה עליו שתתלונן נגדו במשטרה על כך שביצע בה מעשים מגונים לכאורה.

או אז, לטענתו, הוציא אותה בכוח ממכוניתו ואחר כך עזב את המקום. כשהגיע לביתו החליט לשלוח לה מסרון הכולל הודעת התנצלות, אבל זה כבר היה ככל הנראה מאוחר מדי עבור אותה נערה, שיום למחרת הגישה תלונה במשטרה.

בידי חוקרי המשטרה תמונה שבה נראית אותה נערה מנשקת את הקומיקאי על לחיו, אבל מעבר לזה, כך לטענתו, לא היה כל מגע פיזי ביניהם. ורדה ברלד, אמו, הביעה תקווה ש"יהיה בסדר עוד כמה ימים; הוא תמים, נאיבי ומקסים ואנחנו יודעים שהוא לא עשה שום דבר רע".

בימים מחויכים יותר. ברלד (משה שי פלאש 90)

ברלד הושעה מ"ארץ נהדרת"

הקומיקאי שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית בן חמישה ימים. במקביל, הודיעה הפקת התכנית "ארץ נהדרת" של הזכיינית קשת על השעייתו של הקומיקאי עד לבירור כל הטענות נגדו. שעות ספורות לאחר שהותר לפרסום שמו כחשוד, ברלד פרסם הודעה לעיתונות, בה נמנע מהתייחסות ישירה לפרטי המקרה. "עצוב לי", כתב בהודעה שפרסם לעיתונות כתגובה ראשונה לפרשה. "הייתי מאד רוצה לשתף אתכם בסיפור המלא, אבל לצערי אני לא יכול בשלב זה".

הקומיקאי שזכה לפרסום רב בשנה האחרונה לאחר שהצטרף לתוכנית "ארץ נהדרת", חשוד כי תקף את הצעירה, שלה הבטיח כי ייקח אותה לאודישנים ויקדם את הקריירה האומנותית שלה. "אני רק יכול לקוות שאני אוכל, כמה שיותר מהר, לספר את הצד שלי למקרה העצוב הזה", הדגיש בהודעה.

פרקליטו של ברלד, עו"ד ליאור אפשטיין, הביע גם הוא תקווה שהפרשה תסתיים במהרה. "לא הייתי ממהר לתייג את הסיפור. משהצטרפו הפרטים, די ברור איך תסתיים הפרשה, אך נורא חבל וכואב שהיא התחילה", אמר אפשטיין. "בעולמי - עולם המשפט, הפער בין התיק לבין האופן בו הוא מוצג בתקשורת אינו ניתן לגישור".