ראש היאחב"ל: "לא מצליחים למנוע את האירועים"

תת-ניצב גדי סיסו מביט בדאגה על גל מקרי הפשיעה הגואה ברחבי הארץ ואומר כי "לא מדובר בריבוי המקרים כמו ברצף שלהם". בנוסף התייחס הקצין גם לפרשת הבר נוער, שאת חקירתה כינה "מורכבת וחשובה מאוד"

"האירועים חמורים, אנחנו לא בורחים מאחריות ולא מנסים לייפות": מפקד היאחב"ל, תנ"צ גדי סיסו, התייחס היום (ג') לגל אירועי הפשיעה שפוקד באחרונה את רחובות הערים  - האחרון שבהם אירע היום בשוק בפתח תקווה - וגם לחקירת תיק הבר נוער הקורס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירוע השלכת הרימון היום בפתח תקווה חמור מאוד, וחומר עוד יותר שנפגעו בו חפים מפשע", אמר סיסו בכנס בקריה האקדמית אונו שבו השתתף. "זהו רצף אירועים שאנחנו לא מצליחים למנוע".

הקצין הבכיר גם התייחס לדאגה לנוכח ריבוי האירועים הפליליים באחרונה, והסביר כי מדובר ברושם מוטעה של הציבור: "חומרת האירועים נובעת מהסמיכות ביניהם. אם אני לוקח את הנתונים של השנה שעברה - אז היה חמור יותר. הציבור לא מבין את זה".

"אתן לכם דוגמה לתסכול", אמר תנ"צ סיסו לנוכחים בחדר. "אנחנו עורכים מעקב אחרי יעד ויודעים שהוא אוסף מודיעין לקראת ניסיון חיסול. אם נעצור אותו במקום - מקסימום נוכל לעצור אותו על חדירה לפרטיות. בשביל שיהיה תיק - צריך לעצור אותם כשהם בדרך לחיסול עם מטען בכרכב, עם מסכות או נשק עליהם?", תהה.

"כמה קציני משטרה אתם מכירים שייקחו את הסיכון שייפגעו אזרחים? החלטה כזאת יכולה לעלות בקריירה".

פרשת הברנוער - "צורת פעולה אחראית ושקולה"

בהמשך דבריו התייחס תנ"צ סיסו גם לחקירת תיק הבר נוער המתפורר ולמבוכה שהסב עד המדינה בפרשה למשטרה. "יבוא יום ופרטי החקירה ייחשפו כולם, ואז ידעו כמה היא הייתה מורכבת וחשובה", אמר סיסו.

"עוד ילמדו את מה שעשו בימ"ר ת"א בפרשה הזו. גם ההתפתחויות האחרונות שאי אפשר לדבר עליהן מעידות על צורת פעולה אחראית ושקולה של החוקרים שם", הוסיף סיסו. בנוגע למחלוקת על מהימנותו של עד המדינה, הדגיש כי המוסריות של עדי המדינה יוצרת קשיים בפרשות רבות: "צריך להבין שיש בעניין מורכבות גדולה מאוד. אלו לא כותבי מזוזות, וברוב המקרים ההסכם מסייע להם להימלט מאימת הדין".