המועמד למועצת העיר לוד שנורה משחזר לראשונה: "ירה עלי כדורים וברח על אופנוע"

ערב הבחירות המקומיות לפני ארבעה חודשים, ירה אלמוני בעבד אזברגה, מועמד מטעם מפלגה ערבית בעיר לוד. הוא נפצע אנושות - ורק לפני חודש פקח את עיניו. כעת הוא משחזר לראשונה את ניסיון החיסול, וזועם - איך עד היום המשטרה לא עצרה אפילו חשוד אחד? צפו

"אני עכשיו מרגיש טוב ברוך השם. אני יודע שאלוהים נתן לי חיים חדשים". עו"ד עבד אזברגה, ששרד ניסון התנקשות בלוד ערב הבחירות לרשויות המקומיות לפני כארבעה חודשים, שיחזר היום לראשונה בפני חדשות 2 את האירוע הקשה שעבר. סמוך לשעה 20:00 בערב, אזברגה, מועמד מטעם מפלגה ערבית עשה את דרכו לחוג בית עם כמה צעירים - כשאז הבחין באלמוני יורה לעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רואה מישהו בא ויורה עלי כדורים ובורח עם אופנוע, אז הבנתי שפגעו בי", סיפר ממיטת בית החולים. "הוא הסתיר את הפנים שלו, היה על אופנוע שטח. זה ממש בן אדם שעקב אחרי, הוא היה מקצועי ומאורגן ולא אדם מהרחוב שהסתכסך איתי".

אזברגה נפצע אנושות באירוע והיה מאושפז במחלקת טיפול נמרץ כשלושה חודשים, כשרק לפני חודש פקח עיניים: "עצם המקרה הזה, המסר, שאתה פוגע ביסודות של הדמוקרטיה. איך יכול להיות שמנסים לחסל אדם על רקע פוליטי? זה תקדים מסוכן. אחרי המקרה של רבין זה המקרה שלי".

למשטרה עדיין אין חשוד במעשה

עד הבחירות האחרונות לוד נוהלה תחת ועדה קרואה, ואזברגה היה בין מובילי המאבק להחזרת ניהול העיר בידי נבחריה. המהלך שלו הצליח אבל לטענתו, גורמים קיצוניים ניהלו קמפיין גזעני נגדו, כשבין היתר הוא מתכוון לקלטת שנחשפה מיד לאחר ניסיון חיסולו.

"אני חרד ללוד, כי אני קובע שלוד היא כבר לא...לא עיר יהודית!", נשמע בהקלטה יורם מרציאנו, שהתמודד לראשות העיר. "יו"ר ועד ההורים העירוני בלוד הוא עורך דין עבד אזברגה. הוא מייצג את כל ההורים שהילדים שלהם לומדים במוסדות חינוך ערבים! יש סכנה קיומית למצב הדמוגרפי של מדינת ישראל".

מאז ועד היום בידי המשטרה אין אפילו חשוד אחד: "אני חושב שזה המבחן של משטרת ישראל: תחנת לוד, המרחב, המחוז, מפכ"ל המשטרה... חייבים לעלות על עקבות האנשים האלה, ואני קורא לאדם שירה בי שיבוא ויגיד לי מה בדיוק הסיבה שהוא עשה את זה".

למרות הפציעה הקשה, אזברגה לא מתכוון לוותר על הפעילות הציבורית, והוא מבטיח לחזור לישיבה הקרובה של מועצת העיר בלוד.