חשד: רכז ביטחון בשומרון החזיק אמל"ח צה"לי רב בביתו ללא היתר

המשטרה עצרה את רבש"ץ ההתנחלות איתמר, בחשד שהחזיק בביתו אמצעי לחימה צה"ליים רבים ללא היתר. "יש לשאול איך הגיע אליו ציוד צה"לי, שיכול היה לסכן את התושבים", אמר מפקד יחידת הפשיעה הלאומנית

האמל"ח שנמצא (דוברות משטרת ישראל)

סמוך לבתים רבים החזיק על פי החשד רבש"ץ (רכז ביטחון שוטף צבאי) ההתנחלות איתמר שבשומרון אמצעי לחימה צה"ליים רבים, שלא על פי חוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפעילות מפלג פשיעה לאומנית ימ"ר ש"י, בוצע היום חיפוש בביתו - כשאז נמצאו אמצעי הלחימה שמבדיקה ראשונית הוחזקו ללא היתר. על פי הודעת המשטרה, החשוד נעצר ונפתחה חקירה במפל"ג פשיעה לאומנית. במקביל, כוחות חבלה עוברים פריט פריט ומנטרלים אותו.

(דוברות משטרת ישראל)

"מדובר באמצעי לחימה נפיצים ומסוכנים שיכלו לסכן את תושבי המקום", אמר סנ"צ אודי לוי מפקד יחידת הפשיעה הלאומנית. "האמצעים הינם בכמות משמעותית ויש לבדוק ולשאול כיצד ציוד צה"לי מגיע בדרך כל כך קלה ליישובים".

"בעקבות משבר אמון בין הנהגת הישוב לבין רבש"ץ גבעות איתמר ביקשה מזכירות הישוב לפטר אותו לפני כשלושה שבועות ועל כן הוא עומד לפני סיום תפקידו", נמסר מהנהגת איתמר. "הנהגת הישוב מאמינה שהמשטרה תעשה את תפקידה על הצד הטוב ביותר לטובת תושבי איתמר והשומרון".

תפקידו של הרבש"ץ הוא להגן על ההתנחלות, והוא נבחר על ידי אנשי היישוב וממומן על ידי משרד הביטחון. למעשה, הוא הגורם הביטחוני הבכיר בהתנחלות ואמור להחזיק אמצעי לחימה - אך לא בסדר הגודל של הכמות שנמצאה בביתו.