החשד לסחר בסמים בתיכון: "הוא לא נוגע בסמים, אנחנו בהלם"

משפחתו של הנער (17.5) שנעצר בחשד לסחר בסמים באמצעות הודעות בתוכנת המסרים המיידים "וואטסאפ", המומה ומקווה כי הבן ישוחרר בקרוב. "הוא אמור להתגייס ליחידה קרבית", אמר אביו. בינתיים, מעצרו הוארך – ושני החשודים נוספים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם

אילוסטרציה (פלאש 90, AP)

"אנחנו בהלם, הוא לא נוגע בסמים ואמור להתגייס ליחידה קרבית". הוריו של אחד הנערים (17.5) שנעצרו בחשד לסחר ואספקת סמים דרך קבוצת וואטסאפ, מזועזעים ממעצרו - ובטוחים שנפלה טעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר ואנו בטוחים שאין לו קשר לדבר", אמר היום (ב') אביו הנסער. "הוא ילד טוב ומוכשר עם ציונים טובים, אין לו יד ורגל בכל מה שקשור לסמים".

הנער, שנעצר יחד עם עוד שני בני נוער, שלושתם תושבי יישובים סמוכים לירושלים, משתף פעולה בחקירה ואף הציע לחוקרים לערוך עימות בינו לבין שאר המעורבים לכאורה. השלושה נעצרו בעקבות חקירה סמויה שניהלה היחידה המרכזית של משטרת ירושלים.

על פי החשד, הוא היה מנהל הקבוצה, והיה נוהג להפיץ בקבוצה כי הוא עומד לקבל אספקה חדשה של סמים באמצעות שמות הקוד "סרטים" או "חצילים". התלמידים, בכיתות י'-י"ב באזור הבירה, היו מגיעים אליו הביתה או נפגשים עמו באירועים חברתיים ורוכשים את הסמים, כך על פי המשטרה.

עו"ד עומר גואטה (יח"צ)

עשרות תלמידים תושאלו

במסגרת החקירה, תושאלו בימים האחרונים עשרות תלמידים, שהודו כי השתמשו בחודשים האחרונים בסמים אשר סיפקו החשודים, בעשרות ואף במאות הזדמנויות שונות - בטיולים שנתיים, במסיבות ובאירועים חברתיים.התלמידים שהודו בשימוש בסמים נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים.

מעצרו של החשוד המרכזי, שמכחיש כאמור כל קשר לפרשה הוארך בשלושה ימים ואילו השניים הנוספים יובאו מחר להארכת מעצרם. "הוא שולל כל מעורבות בסמים", הדגיש בשיחה עם חדשות 2 Online סנגורו, עו"ד עומר גואטה. "הוא ביקש עימותים מהמשטרה כדי להוכיח את צדקתו".