הדרמה בבית הכלא: איך השיג האסיר המסוכן נשק?

בשב"ס ממשיכים לתחקר את האירוע החמור בכלא רימונים, שבו נפצעו שישה סוהרים, אסיר נורה למוות ואחר נפצע ומתמקדים בשאלה כיצד הצליח האסיר סמואל שיינביין להחדיר נשק לכלא. מבדיקה ראשונית עולה, כי בחופשתו האחרונה הוא ניסה לחטוף נשק מאדם שפרסם מודעה למכירת אקדח, אך נכשל והוחזר לכלא

תעלומת האקדח הנעלם, אילוסטרציה (חדשות 2)

כיצד השיג האסיר המסוכן סמואל שיינביין, שפתח באש בכלא רימונים ונהרג, את נשקו? זאת השאלה המרכזית שעליה מנסים כעת להשיב בשב"ס. מבדיקה ראשונית עולה, כי במהלך חופשתו האחרונה ניסה שיינביין להשיג אקדח, אך נכשל והוחזר לכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על האסיר, אזרח אמריקני בעל דרכון ישראלי, נגזר עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין והוא מרצה את עונשו בישראל מאז 1997. בשל מאסרו הממושך אושר לשיינביין לאחרונה לצאת לחופשות קצרות, אך לאחרונה רמת מסוכנותו התגלתה דווקא מחוץ לשערי הכלא.

לפני כעשרה ימים ניסה שיינביין, בשנות ה-30 המוקדמות לחייו, לחטוף אקדח מאזרח בשעה שהיה באחת מחופשותיו, אך נתפס והוחזר לכלא. שיינביין ראה מודעה למכירת אקדח באחד מלוחות המכירות ותיאם עם המוכר פגישה ברמלה. במהלך הפגישה הוא ניסה לחטוף את האקדח מהמוכר, אך נכשל ונעצר שוב. 

נורה למוות, סמואל שיינביין (AP)

היום אמור היה שיינביין לעבור אגף. הוא נכנס לשירותים במקום לאחר שביקש להביא ציוד לצורך העברתו. בתוך השירותים הוא שלף אקדח, שככל הנראה הצליח להחדיר לכלא, וירה שלוש יריות - כולן פגעו בסוהרים שהיו במקום.

"חשוב להדגיש שהנשק או האקדח שממנו נורו היריות לא נחטפו מאחד הסוהרים", אמר גונדר אלי גביזון, סגן ניצב שירות בתי הסוהר עם הגעתו לזירה.

עם התבצרותו של האסיר מיהרה הנהלת בית הכלא לפנות לחלוטין את האגף, ולהזעיק למקום כוחות מיחידת מצדה - יחידת ההשתלטות של השב"ס. כעבור דקות ארוכות של מתח היחידות המיוחדות הצליחו להשתלט על שיינביין ובחילופי האש הוא נורה למוות. במבצע נפצעו ששה סוהרים, אחד מהם קשה, וכן אסיר נוסף.