המוסכניק שפיצח את שוד הקטנועים

המשטרה עצרה מספר חשודים בגניבת עשרות קטנועים באזור פתח תקווה, זאת לאחר שהתחקתה אחר צעדיהם ופיענחה איך הצליחו לשדוד קטנועים רבים כל כך בזמן כה קצר. מוסכניק מומחה גילה את הסוד: יחידה הנקראת 'קונקטור' אפשרה לגנבים לעקוף את האזעקה - ולהתניע תוך שניות

כך שדדה כנופיית גנבים עשרות קטנועים תוך דקות: בלשי משטרת פתח תקווה עצרו השבוע כנופיה בחשד שהיא העומדת מאחורי גניבת עשרות קטנועים באזור בתקופה האחרונה. לחשודים הייתה שיטה מתוחכמת שאפשרה להם לנטרל את האזעקה, להניע במהרה את הקטנועים - ולהימלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלשי התחנה, בפיקודו של סגן ניצב טל פיקרביץ', עקבו אחר פעילותם של החשודים בחודשים האחרונים וניסו להבין כיצד הם מצליחים בזמן כה קצר לגנוב קטנועים, לעתים אף בזמן שבעל הקטנוע עזב אותו לדקות ספורות.

לאחר שהתקבלה קריאה במשטרה על גניבת קטנוע, החל מרדף אחר מספר חשודים שבמהלכו הושלך אביזר שהשוטרים לא נתקלו בו קודם לכן - וששימש לביצוע שוד הקטנועים ההמוני.

"לגנוב אופנוע תוך דקות"

המוסכניק המומחה, איציק "אופנועים" אברהמי, סייע למשטרה לפענח כיצד החשודים הצליחו להתניע את הקטנועים - ולגנוב אותם תוך שניות ספורות. "ידעתי לזהות את זה מהרגע הראשון, זו יחידה שנקראת 'קונקטור' והיא עוקפת את האזעקה ומאפשרת להתניע בשניות", סיפר לחדשות 2 Online. "אני בענף מעל 40 שנים, אני מטפל באופנועים של המשטרה - והשבוע הגיע אליי שוטר וישר הראיתי לו כיצד משתמשים בזה. זה מרתיח אותי בכל פעם מחדש לראות באיזה קלות אפשר לפרוץ ולגנוב".

אברהמי הדגים כיצד ניתן לפרוץ לכל קטנוע בתוך שניות ולהתניע אותו באמצעות מברג.
"הגיע אליי סטודנט שגייס את כל כספו כדי לקנות קטנוע, ולאחר שבועיים הוא עלה לביתו ל-5 דקות ו'הרימו' לו אותו", סיפר על אירוע מהעבר. "אם צריך, אדגים לבית המשפט את השיטה כדי האנשים הללו ישלמו על מעשיהם".

מפקד תחנת פתח תקווה סגן ניצב טל פיקרביץ' מסר לחדשות 2 online: "לאחר שתפסנו את החשודים, המטרה שלנו היא גם להביא אותם מאחורי סורג ובריח", סיפר מפקד תחנת פתח תקווה, ניצב טל פיקרביץ' לחדשות 2 Online. "בצעד תקדימי נסתייע בבית המשפט בעד מומחה בתחום הדו גלגליים כדי שיצביע על האביזר ככלי שיכול לסייע בידי עבריין לביצוע העבירה".