סוכן סמוי הפליל 31 סוחרי סמים. צפו

עבריין סמים לשעבר גוייס לשורות המשטרה וסייע בהפללת סוחרי סמים מאזור אשקלון. עסקאות הסמים שביצעו החשודים עם הסוכן הסמוי בחודשים האחרונים תועדו על ידי השוטרים, ולפנות בוקר ביצעה המשטרה גל מעצרים רחב היקף. במשטרה חגגו את ההישג: "שוק הסמים בעיר ספג פגיעה קשה". צפו בתיעוד המבצע

עבריין סמים "חצה את הקווים" - וסייע להפליל את חבריו: 31 סוחרי סמים נעצרו הבוקר (א') באשקלון לאחר שהופללו בידי פושע לשעבר, שגוייס כסוכן סמוי. לאחר שפעל בין חבריו במשך כחמישה חודשים, ערכה לפנות בוקר המשטרה מבצע מקיף למעצר החשודים, בהשתתפות מאות שוטרים. בסרטון התפיסה ניתן לראות כיצד כלבי הגישוש תרים באפם אחר החומרים האסורים, ואת תפיסת ה"שלל" על ידי בלשי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בפעילות זו הצלחנו לשים את ידנו על רובד סוחרי הסמים הבכיר והמרכזי בעיר אשקלון", אמר מפקד היחידה המרכזית (ימ"ר) של מרחב לכיש, סנ"צ יגאל קלימיאן, שפיקד על הפעלת הסוכן וביצוע המעצרים. אנו מעריכים כי שוק הסמים בעיר ספג פגיעה קשה ויורגש 'יובש' בתחום בתקופה הקרובה".

במשטרה הדגישו כי החשודים, שחלקם קשורים לפעילותם של ארגוני פשיעה והוגדרו "יעדים משטרתיים", נתפסו בזכות "שיטת הביצוע היצירתית של שוטרי הימ"ר". במשך כחמישה חודשים הסוכן ביצע עשרות עסקאות סמים ורכש כמויות גדולות של סמים מסוג קוקאין וחשיש. העסקאות בוצעו בבתי החשודים, ברחוב ובנקודות מפגש שונות, שם המתינו השוטרים ותיעדו את המעשים המפלילים.

השוטרים במהלך מעצר החשודים, לפנות בוקר (דוברות משטרת מרחב לכיש)

"יש למגר את תופעת הסחר"

הבוקר, כשניתן האות, פשטו מאות שוטרים על בתי החשודים כשבידיהם צווי חיפוש ועצרו את החשודים. במהלך המבצע נתפסו סמים, כלי רכב , כסף מזומן ורכוש רב ששימש את החשודים במהלך ביצוע עסקאות הסמים. העצורים, תושבי אשקלון והסביבה בגילאי 25-35, הועברו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית של מרחב לכיש.

"מעצרם של החשודים מהווה מהלך משמעותי במאבק בפשיעה החמורה באזור חבל לכיש", אמר מפקד מרחב לכיש במשטרה, נצ"מ אלי כזרי. "הסמים המופצים על ידי הסוחרים מהווים מקור מימון וכוח עבור ארגוני הפשיעה. מדובר בהפעלת סוכן ייחודית ומקצועית שהתאפיינה בעיקר במוטיבציה רבה ובנחישות להצלחה מצד השותפים לה. בעקבות ההפעלה, צפויים להיעצר מספר רב של עבריינים מהעיר אשקלון, חלקם דמויות מוכרות מזה שנים בתחום הסחר בסמים. אין ספק כי הפללתם משמעותית ותיתן אותותיה בשטח".

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, העניק תעודות הערכה לשוטרי חוליית הסוכנים בימ"ר לכיש אשר איתרו, הכשירו והפעילו ביצירתיות את הסוכן הסמוי בחודשים האחרונים. ניצב הלוי ציין כי "מבצע זה הוא אבן דרך נוספת במאבק אותו מנהל המחוז הדרומי בפשיעה על כל רבדיה. המחוז ימשיך למקד פעילות כנגד אותם סוחרי ומפיצי הסמים. יש למגר את תופעת הסחר שפוגעת גם בבני נוער ומהווה את אחד ממקורות ההכנסה של ארגוני הפשיעה״ .