גרין קארד ולינה חינם במלון? "הרב פינטו זייף את המסמכים נגד ארביב"

פרקליטיו של מפקד להב 433 דוחים את הטענות על טובות הנאה שקיבל מהרב פינטו והפעם גם מציגים מסמכים. במכתב שהעבירו ליועץ המשפטי לממשלה, ובו מסמך מיומנו של ארביב בעת שהותו בארה"ב, נטען כי מעולם לא לן בחינם במלון בניו יורק ובנו לא קיבל אשרת שהייה בעזרת אנשיו של הרב

"המסמכים מזוייפים". ארביב (חדשות 2)

עוד התפתחות בפרשת הרב והניצב: ראש יחידת להב 433 לשעבר מנשה ארביב טוען הערב (ש') כי כל המסמכים שהעבירו הרב יאשיהו פינטו ואנשיו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין - מזוייפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שהעבירו פרקליטיו של ניצב ארביב עורכי הדין גדעון פישר, יהושע רזניק והשופט בדימוס אליהו וינוגרד, הם מפרטים ומוכיחים, לטענתם, כי כל חוברת הממצאים שהועברה ליועץ המשפטי לממשלה בעניינו של ארביב שקרית.

לראיה, הם מצרפים במכתב מסמך מיומנו של ניצב ארביב, בעת שכיהן כנציג המשטרה בארה"ב, המתייחס לטענה, לפיה לכאורה שהה ארביב במשך ארבעה לילות בבית מלון בניו יורק ולא שילם.

לפי המסמך, באותם ימים ולילות בדיוק אירח ניצב ארביב את נשיא המדינה בעת שזה ביקר בארצות הברית והתלווה לכל ביקורו שם. מהיומן עולה כי הניצב שפרש לא שהה כלל בניו יורק.

כתב אישום חמור. הרב פינטו (AP)

עוד מצרפים עורכי הדין למסמך את בדיקת הפוליגרף של ארביב, בה נמצא דובר אמת בכל השאלות שנשאל לגבי טובות הנאה שקיבל, או אירוח בבתי מלון מאנשיו של פינטו.

 כמו כן, אל מול הטענות כי אנשיו של פינטו סייעו לבנו של ארביב בקבלת אשרה, הציגו עורכי הדין תצהיר של בנו של ארביב, צחי, בו הוא אומר כי מעולם לא קיבל גרין קארד וכי שהה בארצות הברית בזכות אשרת לימודים.  

פרקליטי פינטו: "הבל ורעות רוח"

פרקליטי הרב פינטו אמרו בתגובה כי הטענות הן הבל ורעות רוח. "כל מי שעיניו בראשו מבין שהתפטרותו של ארביב מהמשטרה לא היתה מעשה של אצילות נפש, אלא מעשה נואש של מי שמנסה למנוע בכל מחיר את חקירתו", אמרו פרקליטיו של הרב, אלי זוהר, רועי בלכר ומשה מזור. כך יש להתייחס למכתב ששלחו הערב ליועץ המשפטי לממשלה".

פרקליטי הרב שבו וציינו כי על היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, למצוא את הדרך להורות מיד על חקירתו של ניצב ארביב במחלקה לחקירות שוטרים, ורק אז, לטענתם - תתגלה האמת.

המסמכים שהעביר פינטו למח"ש

השבוע אחרי שבית המשפט את צו איסור הפרסום על חלקים מחקירת ארביבהגיעו לידי חדשות 2 המסמכים שהעביר הרב פינטו למח"ש, ובהם תיעוד לכאורה של טובות ההונאה שהעניק הרב לארביב.

במרכז החומר עמד תצהיר של בן ציון סוקי, יד ימינו של הרב פינטו ומחסידיו הקרובים. סוקי, איש עסקים אמריקני בעל בתי מלון, טען כי התבקש על ידי הרב פינטו לסייע כספית לבנו של ניצב ארביב ולרעייתו. בין היתר טען סוקי בתצהירו כי ניצב ארביב, שאותו פגש בביתו של הרב, ביקש ממנו לסייע לבנו ולכלתו בהסדרת "גרין קארד" - ויזה שמעניקה תושבות קבע בארה"ב.

אירוח במלון. החשבון - אפס

סוקי הציג גם סדרה של הודעות מייל שקיבל מעובדת אדמיניסטרטיבית בישיבה, שמחזקת את טענותיו. "שלום בנצי היקר, אני מצרפת לך את כתובת המייל של צחי ארביב", נכתב באחת ההודעות. "זה מאוד חשוב שתדבר איתו כי כבוד הרב ביקש לטפל בו במהרה".

במייל נוסף מוצגת לכאורה פנייה של צחי ארביב, בנו של ניצב ארביב, ובה ביקש לדעת האם הגזבר הסדיר את תשלום שכר טרחת עורכי הדין. בהמשך הוצגה גם חשבונית של משרד עורכי הדין האמריקני. בדרישת התשלום פורט כי הכסף נדרש בעבור טיפול בענייניה של דנה ארביב - כלתו של ניצב ארביב.

2,000 דולר בחודש?

"הרב ביקש שאעביר 2,000 דולר לבן"

על פי התצהיר ביקש צחי ארביב בשם אביו סיוע בסכום של 2,000 דולר מדי חודש. "התייעצתי עם הרב", הצהיר סוקי. "הרב ביקש ממני לעשות כבקשתו של ניצב ארביב ולהעביר, מדי חודש בחודשו, סכום של 2,000 דולרים לבנו". בחומר שהועבר גם תצהירו של גיל מנשה, גזבר מוסדות "שובה ישראל" בארצות הברית. "במשך למעלה משנתיים", מצהיר מנשה, "העברתי לצחי ארביב סך של 2,000 דולר במזומן במעטפה, מדי חודש בחודשו".

טובות ההונאה לא ניתנו, על פי החשד, לניצב ארביב רק באמצעות בנו. בתצהירו טוען סוקי כי אירח את ניצב ארביב לפחות 23 פעמים בחינם בסוויטות יקרות במלון מטרו שבבעלותו. "מדובר בסוויטות המפוארות ביותר במלון, אשר עלותן היומית נעה בין 600 ל-700 דולר ללילה", הצהיר סוקי.