הרצח הברנוער: "חגי פליסיאן נותר החשוד העיקרי"

ראש אגף המבצעים במשטרה אהרון אקסול, מגונן על חקירת המשטרה וההחלטות שהתקבלו בעניינו של עד המדינה. "התיק עוד לא קרס, החשדות מעל פליסיאן לא הוסרו", טען אקסול

על רקע הטלטלה בפרשת הרצח בברנוער, במסגרתה נעצר עד המדינה וכתב האישום נגד חגי פליסיאן צפוי להתבטל, התייחס ראש אגף במבצעים במשטרה, ניצב אהרון אקסול, להשתלשלות האירועים האחרונה. בריאיון ל"אולפן שישי" הגן אקסון על חקירת המשטרה והדגיש: "התיק עוד לא קרס, חגי פליסיאן היה ונותר החשוד המרכזי".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אקסול, העומד בראש אגף המבצעים במשטרה, הדף את הטענות לפיהן עד המדינה "עשה צחוק" מהחוקרים. "העד לא עבד עלינו", טען. "אם אכן היה כך, לא היינו ממשיכים בבדיקת הדברים. התיק הזה הוא תעודת כבוד למשטרת ישראל. הוא נוהל בצורה מיטבית ומקצועית ביותר ובסופו של הוא היה מגיע לבית המשפט. עוד אין החלטה של הפרקליטות שטוענת שהתיק קרס".

"בתיק הזה יש ראיות טובות", הוסיף אקסול. "נכון שיש בעייתיות בעדות של עד המדינה, אבל ימים יגידו אם התיק יקרוס או לא. צפויים בהמשך דיונים עם הפרקליטות והם יחליטו אם להגיש כתב אישום או לא. אני יכול לומר שבשלב זה אף אחד לא הסיר את החשדות מחגי פליסיאן".

עד המדינה ברצח בברנוער (חדשות 2)

"לשחרר את עד המדינה ממעצר"

מוקדם יותר היום (ו') פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי סנגורו של עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, עו"ד יאיר רגב, פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשה לשחרר את מרשו למעצר בית באופן מיידי. עו"ד רגב פנה הבוקר לקיום דיון בערר וביקש שבית המשפט המחוזי יורה על שחרורו של העד בערבות לחלופת מעצר הוגנת וראויה "מאחר והוא עד מאובטח אשר נמצא במעצר בית מלא, מנותק מכל העולם ותחת שמירה קפדנית 24 שעות ביממה". 

אתמול נשלח העד למעצר בן שישה ימים בחשד שבדה ראיות, לאחר שנעצר שלשום. עיקרו של הערר הוא שהתנהגות המשטרה כלפי העד, לטענת עורך הדין, לקויה. "אין זה ראוי שאותה יחידה אשר חקרה את פרשת הברנוער ונכשלה באיסוף הראיות תחקור עכשיו את עד המדינה ותאשים אותו בכישלונה", ציין.

עו"ד יאיר רגב (יח"צ)

מקור בכיר במשרד לביטחון הפנים אמר אמש כי בצעד חריג יוצא עד המדינה בפרשה מהתכנית להגנת עדים. במשרד לביטחון הפנים אישרו את הדברים. משמעות המהלך, שנעשה לראשונה בישראל מאז הוקמה התכנית להגנת עדים, היא כי מעתה ואילך המדינה לא תגן עוד על העד. כמו כן, לא תישא המדינה באחריות לביטחונו וישללו ממנו התנאים שלהם הוא זכאי במסגרת התכנית.

"לא יעמידו לדין חפים מפשע"

הבוקר התייחס לפרשה מפכ"ל המשטרה במהלך נאומו בכנס בתל אביב, בו הדגיש כי חפים מפשע לא יועמדו לדין. "הרצח בברנוער היה רצח קשה ומזעזע והיה לפני למעלה מארבע שנים, הוא אירוע חמור מאוד שמשטרת ישראל הציבה אותו בראש סדר העדיפות שלה מבחינת הרצון לפענח", אמר המפכ"ל.

"חלק מהאירועים שחלו בימים האחרונים הם תחת צו איסור פרסום, אבל אני רק אתייחס לעיקרון שהוא חשוב: בכל תיק חקירה אנחנו נעשה כל מאמץ כדי להגיע לחקר האמת. כשאני אומר להגיע לחקר האמת זה שלא יעמדו לדין חפים מפשע. ואם יש ספק, מתפקידנו בראש כולם לברר לעומק את הספק, ולוודא שלא יועמדו אנשים חפים מפשע לדין".