ערר לבית המשפט: "לשחרר את עד המדינה ממעצר"

לאחר שאתמול נשלח עד המדינה למעצר בן שישה ימים, הבוקר הגיש עורך דינו ערר על ההחלטה - וביקש לשחרר אותו למעצר בית תמורת ערבות. "אין זה ראוי שהיחידה שחקרה אותו ונכשלה תחקור אותו עכשיו", ציין

עד המדינה ברצח בברנוער (חדשות 2)

סנגורו של עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, עו"ד יאיר רגב פנה הבוקר (ו') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשה לשחרר את מרשו למעצר בית באופן מיידי. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עו"ד רגב פנה הבוקר לקיום דיון בערר על כבוד השופט שמואל מלמד וביקש שבית המשפט המחוזי יורה על שחרורו של העד בערבות לחלופת מעצר הוגנת וראויה. לטענתו, "מאחר והוא עד מאובטח אשר נמצא במעצר בית מלא, מנותק מכל העולם ותחת שמירה קפדנית 24 שעות ביממה". אתמול נשלח העד למעצר בן שישה ימים בחשד שבדה ראיות, לאחר שנעצר שלשום.

עיקרו של הערר הוא שהתנהגות המשטרה כלפי העד, לטענת עורך הדין, לקויה. "אין זה ראוי שאותה יחידה אשר חקרה את פרשת הברנוער ונכשלה באיסוף הראיות תחקור עכשיו את עד המדינה ותאשים אותו בכישלונה", ציין.

מקור בכיר במשרד לביטחון הפנים אמר אמש כי בצעד חריג יוצא עד המדינה בפרשה מהתכנית להגנת עדים. במשרד לביטחון הפנים אישרו את הדברים. משמעות המהלך, שנעשה לראשונה בישראל מאז הוקמה התכנית להגנת עדים, היא כי מעתה ואילך המדינה לא תגן עוד על העד. כמו כן, לא תישא המדינה באחריות לביטחונו וישללו ממנו התנאים שלהם הוא זכאי במסגרת התכנית.

עו"ד יאיר רגב (יח"צ)

"לא יעמידו לדין חפים מפשע"

הבוקר התייחס לפרשה מפכ"ל המשטרה במהלך נאומו בכנס בתל אביב, בו הדגיש כי חפים מפשע לא יועמדו לדין. "הרצח בברנוער היה רצח קשה ומזעזע והיה לפני למעלה מארבע שנים, הוא אירוע חמור מאוד שמשטרת ישראל הציבה אותו בראש סדר העדיפות שלה מבחינת הרצון לפענח", אמר המפכ"ל.

"חלק מהאירועים שחלו בימים האחרונים הם תחת צו איסור פרסום, אבל אני רק אתייחס לעיקרון שהוא חשוב: בכל תיק חקירה אנחנו נעשה כל מאמץ כדי להגיע לחקר האמת. כשאני אומר להגיע לחקר האמת זה שלא יעמדו לדין חפים מפשע. ואם יש ספק, מתפקידנו בראש כולם לברר לעומק את הספק, ולוודא שלא יועמדו אנשים חפים מפשע לדין".