פיצוץ אירע ברכבו של בכיר בעיריית פתח תקווה: "לא קיבלתי איומים, זה מצמרר"

רכבו של ממלא מקום ראש עיריית פתח תקווה נפגע בפיצוץ, ככל הנראה כתוצאה ממטען חבלה שהונח תחת הרכב. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכב. המשטרה החלה בחקירת המקרה, ועל פי הערכה ראשונית הרקע להנחת המטען הוא פלילי. ממלא מקום ראש העיר בתגובה: "לא קיבלתי איומים על חיי, זה מצמרר"

עיריית פתח תקווה על הכוונת? פיצוץ אירע הלילה ברחוב פוגל בעיר, ברכבו של ממלא מקום ראש העיר, אוריאל בוסו מש"ס. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכב. המשטרה החלה בחקירה, ועל פי הערכה ראשונית מטען חבלה הונח מתחת לרכב על רקע פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרבית המזל, המקום היה ריק מאדם בעת האירוע. לרכב שחנה ברחוב נגרם נזק קל. מפקד מחוז מרכז, ניצב ברונו שטיין, ומפקד מרחב שרון, תנ"צ קובי שבתאי, הוזעקו גם הם לזירה. כוחות מתחנת המשטרה בעיר הגיעו למקום ופתחו בחקירה, ונבדק האם מישהו רצה לפגוע בממלא מקום ראש העיר.

מבדיקת החבלנים עולה כי ככל הנראה חומר נפץ במשקל קטן יחסית הונח בסמוך לרכב. החקירה הועברה לצוות חקירה מיוחד במרחב שרון, וטרם נעצרו חשודים במעורבות במעשה.

בוסו סיפר על תחושותיו לחדשות 2 Online: "כמובן מדובר בתחושות קשות ביחס לביטחון תושבי העיר - יש אנשים שאינם בוחלים באמצעים וידם קלה על ההדק. אמשיך לפעול בדרך שבה אני פועל - לא קיבלתי איומים. אני סומך על גורמי האכיפה שימצאו את האחראי. זו תחושה לא נעימה, ואני לא מבין מי היה יכול לעשות את זה, אבל בתור איש ציבור, אני מכין את עצמי לכל תרחיש".

התייצב בזירת האירוע. ניצב ברונו שטיין (חדשות 2)

"זה מצמרר, בעיה אמיתית"

"זהו לא המקרה הראשון כלפי איש ציבור, ולצערי גם לא האחרון. זו בעיה אמיתית של הפשע", הוסיף בוסו, שציין כי האירוע התרחש בסמיכות מבהילה לשובו הביתה עם משפחתו: "חזרנו הביתה עם הילדים מקניות רק באחת עשרה וחצי בלילה, והפיצוץ אירע כשעתיים לאחר מכן. זה מצמרר".

נבדקת האפשרות כי אלמונים עקבו אחר בוסו והמתינו לשובו בשעות הליל על מנת להניח את המטען. בוסו, ממלא מקום ראש העירייה מטעם ש"ס, מכהן בעירייה שנים רבות, בעל משפחה וילדים. הוא מכהן גם כראש הוועדה לתכנון ובנייה בעיר, וייתכן כי יש לתפקיד הרגיש הזה קשר לנסיבות הפיצוץ.

גורמים בעיריית פתח תקווה מסרו כי אין להם מושג מה יכול להיות הרקע לפיצוץ. ראש העיר איציק ברוורמן הביע זעזוע מהאירוע, והודיע כי הוא מצפה למיצוי החקירה עד תום.

בתחילת החודש: 2 הרוגים ב"תאונת עבודה"

בתחילת החודש נהרגו שני בני אדם בפיצוץ ברכב בעיר. המשטרה מעריכה כי הפיצוץ בצומת הרחובות גולומב והמגינים בעיר, בו נפצעו קל ארבעה בני אדם, היה "תאונת עבודה" ולא בחשד לחיסול כפול כפי שסברו תחילה. הפיצוץ אירע סמוך לגן ילדים, שהלימודים בו נדחו בשעתיים.

צוותי מגן דוד אדום ממרחב ירקון שהגיעו לזירת הפיצוץ מצאו שני גברים בסביבת המכונית, שבערה באותה שעה. החובשים נאלצו לקבוע את מותם במקום. ארבעת הפצועים, ככל הנראה עוברי אורח שנפגעו קל מרסיסים, טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם. ארבעה בני אדם, בהם ילדה בת שלוש, נפצעו קל כתוצאה מרסיסים שגרם הפיצוץ. הם טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.