בני פליסיאן: "אני וארביב – אותו הדבר"

על רקע קריסתו של התיק והתיאוריה שנרקמה סביב הרצח, מי שלפי גרסתו של עד המדינה, הותקף מינית ע"י מנהל הברנוער, מדבר על השתלשלות האירועים וטוען לתיק שנתפר. "חגי הוא לא הרוצח", הצהיר בני פליסיאן, "לא לי ולא לאחי היה משהו עם הומואים". צפו בריאיון

ארבע שנים וחצי אחרי הרצח הכפול במועדון הברנוער, ייתכן שאף פעם שלא נדע מי הרוצח. האיש שבגללו הכל התחיל - כך לפי גרסתו הראשונה של עד המדינה בפרשת ברנוער - הוא בני פליסיאן שהותקף מינית על ידי מנהל הברנוער. היום (ה') הוא מדבר לראשונה על השתלשלות הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש תחושה של הקלה", אמר פליסיאן בריאיון לתכנית "שש עם" רינה מצליח אחרי ההתפתחויות האחרונות, כשהוא מקריא מדף. "מההתחלה היינו עם האמת שלנו, רצינו את האמת וקיבלנו אותה. איך המפכ"ל דנינו עמד מול כל המדינה - 'תנו לארביב, מפקד יחידת 433, תנו לו צ'אנס להוכיח את חפותו'. למה לנו לא נתנו להוכיח? מה אנחנו שונים ממנו? זה בגלל שהוא מפקד במשטרה? אין הבדל ביני לבינו, שנינו בני אדם".

אל מול ההקלטה בה נשמע אחיו, חגי פליסיאן, מדבר על "עבודה" שעשו, טוען פליסיאן כי מדובר בסחיטה. "אנחנו אמרנו שיש את ההקלטה הזאת. חגי בא ואמר את הדברים האלה, אבל אף אחד לא ידע מה המניע של ההקלטה היא היתה על גדר סחיטה. חגי לא ידע מה זה רצח ברנוער הוא לא ידע מה המשמעות".

 "עד המדינה יודע מי הרוצחים"

למרות החשדות, לפיהם עד המדינה לכאורה בדה ראיות שהובילו למעצרו של אחיו חגי, בני פליסיאן לא כועס. "אני לא יודע למה הוא רצה לפגוע בנו. הדבר היחיד שאני מאשים זה המשטרה איך שהם באו בחקירה והסתכלו עלינו ואמרו לנו אתם הרוצחים של הברנוער, לפני שבכלל התחילה חקירה. ראש המשרד לביטחון הפנים שיבח אותם לפני שהתחילה חקירה, אלה היחידים שאני מאשים אותם".

לטענתו, עד המדינה יודע מי הרוצחים האמיתיים ולמרות זאת פליסיאן מכחיש כי הוא עצמו יודע את זהותם. "אם הייתי רואה את עד המדינה הייתי אומר: 'אם הוא חשב לבוא ולשים קורבנות אחרים, יש לו טעות'. הוא יודע מי הקורבנות האחרים, מי הרוצחים. הוא יודע מי באמת הרוצחים. לפי מה שראינו ברגע שהוא בא וסיפר סיפור הוא נשמע אמיתי, אבל הוא לא סיפר אותם על האנשים הנכונים".

אחיו של חגי פליסיאן שב ומכחיש את החשדות נגד אחיו. "חגי הוא לא הרוצח לא היה לו שום קשר לרצח הזה", הדגיש, "לא לי ולא לאחי חגי לא היה לנו משהו עם הומואים. אם מישהו במדינה הזו חשב שחגי פליסיאן הוא הרוצח, היום אני בטוח שכל המדינה חושבת אחרת".