הוארך מעצר עד המדינה בפרשת הברנוער: "חשוד שבדה ראיות"

בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-6 ימים את מעצרו של עד המדינה בפרשת הברנוער. "קיימת תשתית ראייתית שהחשוד בדה ראיות", ציין השופט בהחלטתו. הסניגור: מרשי הוכה בשירותים

בית משפט השלום בתל אביב האריך בצהריים (ה) בשישה ימים את מעצרו של עד המדינה בפרשת הברנוער, שנעצר אתמול בחשד לבידוי ראיות ולשיבוש הליכי חקירה. במשטרה חושדים כי חלק מהמידע שמסר העד היה שקרי - ובכך הוא שיבש את החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהחלטתו ציין השופט שמואל מלמד כי מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר נגד החשוד לבציוע העבירות המיוחסות לו, וזאת בהסתמך על ראיות שנאספו עד כה - ולא ניתן לפרטן בשלב זה, בגלל השלב ההתחלתי של החקירה בנושא.

"מדובר בפרשית רצח בברנוער במהלכה שימש החשוד כעד מדינה והביא להפללת אחר בתיק כמי שרצח באותה פרשיה", ציין השופט בהחלטתו. "בתיק נאספו ראיות היוצרות את החשד הסביר כנגד החשוד ולא ניתן בשלב הנוכחי לפרט ראיות אלה, אך ניתן לומר כי מדובר בראיות מוצדקות שעוברות את החשד הסביר לראיות לכאורה".

השופט הוסיף כי מהראיות ניתן לראות כי "קיים בידוי ראיות של החשוד ובנסיבות אלו הרי, שהחשד כנגד החשוד מוצדק".

נציג המשטרה בדיון יוני חג'ג' אמר בדיון כי נדרשות מספר פעולות חקירה בתיק, וזאת לנוכח העובדה כי החשוד שתק בחקירה ויש צורך להמשיך ולבסס את הראיות כנגד החשוד, וביקש להאריך את מעצרו. השופט נעתר חלקית לבקשה.

במהלך הדיון אמר סניגורו של העד, עו"ד יאיר רגב כי הכניסו את העד לשירותים והכו אותו.

 

ליז טרובישי וניר כץ ז"ל (חדשות 2)

על הראיות החדשות והדרמטיות, אלו שזעזעו וככל הנראה ריסקו את תיק הברנוער, הוטל צו איסור פרסום. במשך חודשים לאחר הגשת כתב האישום, המשיכה המשטרה בצעד נדיר בחקירה. במהלך החקירה סימני השאלה רק התרבו, עד לישיבה הדרמטית של המשטרה והפרקליטות אתמול, שבה הסכימו כולם כי יש הכרח לעצור את עד המדינה - כפי שאכן התרחש אתמול.

במשטרה ובפרקליטות תמימי דעים שהראיות החדשות יחייבו ככל הנראה חזרה מכתב האישום נגד פליסיאן. המשמעות של חזרה מכתב האישום לאחר שהוגש היא שאין דרך חזרה - אם ביום מן הימים תתגלה ראייה חד משמעית שתצביע על כך שפליסיאן אכן ביצע את הרצח, לא ניתן יהיה להגיש מחדש את כתב האישום.

"אני מעריך שיש להם איזו התפתחות חקירתית, שהם החליטו לסגת מכתב האישום, לשחרר את פליסיאן ולהאשים את מרשי כמי שהכשיל את עד המדינה", אמר אתמול עו"ד יאיר רגב, פרקליטו של עד המדינה. "אין ספק שההתנהלות הזאת היא התנהלות מוזרה ומקוממת מאוד".

"הפרקליטות גילתה ממצאים אשר מזכים את מרשנו", אמר מנגד עו"ד משה יוחאי, פרקליטו של פליסיאן. "אני מעריך שזה כמו מוות איטי ושבשבוע הבא חגי פליסיאן ישוחרר לביתו. מתחילת התיק אנחנו זועקים לחפותו. מתחילת התיק חגי פליסיאן ישב בפני החוקרים ואמר 'קחו אותי למכונת אמת'".

פליסיאן נעצר בחשד שירה למוות בניר כץ וליז טרובישי ז"ל. בשיחה שניהל מהכלא עם עורך דינו והגיעה לידי חדשות 2, התייחס אתמול הנאשם המרכזי ברצח להתפתחות הדרמטית. "אף אחד לא האמין לי, למרות שזעקתי את האמת שלי", אמר.

"אמרתי כל הזמן שמדובר בשקרים, בעלילות", הוסיף פליסיאן בשיחה עם פרקליטו. "הרגו אותי ואת המשפחה שלי. בחקירות הסתכלו עליי וגיחכו, עשו ממני צחוק. חשבתי שאני חי בחלום".

פליסיאן עצור כבר תשעה חודשים. בחודש הבא אמור היה להיפתח משפטו ובינתיים הושם בבידוד בבית המעצר ניצן. את עד המדינה כינה "בן אדם שקרן שמעליל עליי עלילות".