חקירת הפיצוץ בעכו: "חשד לפלילים"

בזמן שחוקרי השריפות קבעו כי הפיצוץ שגרם לקריסת הבניין בעיר העתיקה בעכו נגרם מהתלקחות, אומרים במשטרה כי חומר הראיות שנאסף עד כה מצביע על רקע פלילי לאירוע

הבניין שקרס, השבוע (חגי הקר, חדשות 2)

האסון בעכו - תוצאה של מעשה פלילי? מפקד ימ"ר חוף, ניצב-משנה אלי אסייג, הגיע היום (ד') לזירת האירוע, על מנת לאמוד מקרוב את נזקי הפיצוץ שהוביל לקריסת בניין מגורים בעיר העתיקה מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אסייג ציין במהלך ביקור בבית החולים גליל מערבי בנהריה, כי "לאור החומר החקירתי שהצטבר עד כה, מסתמן כי קיים חשד לאירוע פלילי". בבית החולים עדיין מאושפזים מספר פצועים שנפגעו בקריסת הבניין. במקביל, קבע היום חוקר שריפות בכיר כי הפיצוץ שהוביל לקריסת בניין המגורים בעכו בראשית השבוע נגרם כתוצאה מהתלקחות גז או חומר דליק אחר.

על פי המידע שנאסף עד כה, מקור הפיצוץ היה בתוך המבנה ולא מחוצה לו. "אפשר לומר באופן סופי שמה שקרה בעכו הוא תוצאה של פיצוץ נפחי, כלומר כזה שאירע בחלל סגור", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כאמל שופניה, קצין המבצעים וחוקר שריפות הבכיר באיחוד הכיבוי וההצלה גליל מערבי. "אנחנו מוסיפים לחקור את האירוע כדי לקבוע את נסיבות הפיצוץ עצמן".

לפי שעה מוקדם עדיין לקבוע האם הפיצוץ אירע בשל ליקוי כלשהו או כתוצאה ממעשה מכוון. הבוקר אספו חוקרי השריפות ומומחים את חלקי המנוע של האנטנה הסלולרית שפעלה על גג המבנה. אלה הועברו למעבדה לבחינת הרכבם, שאולי יוכל לשפוך אור על נסיבות הפיצוץ.