הירי לעבר מעון אקי"ם: המשפחה תיבדק בפוליגרף

יומיים לאחר הירי לעבר מעון אקי"ם בשכונת צהלה בצפון תל אביב, ולאחר שהבוקר עוכבו לתשאול 4 בני משפחה בחשד שהיו מעורבים במעשה, חקירת המקרה עדיין נמשכת. הארבעה, בהם הורים ושני ילדיהם, יעברו בדיקה במכונת אמת, שלאחריה מקווים במשטרה לגלות את שאירע

זגוגית החלון השבורה (באדיבות מעון אקים)

בני המשפחה החשודים במעורבות בירי לעבר מעון אקי"ם בשכונת צהלה בצפון תל אביב יעברו בדיקת פוליגרף, בה תיבדק מידת מעורבותם במעשה. בדיקת הפוליגרף מגיעה לאחר שהבוקר (ד') עוכבו לתשאול זוג הורים וילדיהם, בני 14 ו-17, בתחנת תל אביב צפון על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מקווים כי הבדיקה תגלה האם החשודים היו מעורבים בירי באמצעות רובה אוויר לעבר המבנה, ובמספר התנכלויות נוספות לדיירים במקום. בשלב זה בני המשפחה מכחישים את החשדות נגדם וטוענים כי לא היו אלה שירו.

בסוף הבדיקה, אם ייצאו דוברי אמת, מעריכים במשטרה שבני המשפחה ישוחררו לביתם והבדיקה תימשך. בחיפוש שנערך בביתם לא נמצא נשק וגורמים במשטרה מספרים שהגרסה שהם מציגים היא כרגע "נתפסת כאמינה".

עו"ד שחר מנדלמן, שמייצג את בני המשפחה, אמר כי "מדובר במשפחה הכי נורמטיבית ומכחישים בתוקף את החשדות נגדה. המשטרה הגיעה אליהם הבוקר ועיכבה לחקירה גם את ההורים וגם את שתי בנותיהם, מה שגרם ללחץ רב במשפחה, שזה המפגש הראשון שלה עם המשטרה".

הנהלת אקי"ם: מהיום הראשון המעון סובל מהתנכלויות

בינתיים, במשטרה ממשיכים לבדוק חשד מי פתח באש לעבר מעון העמותה לפני יומיים, הממוקם בשכונה היוקרתית. בין השאר נבדק חשד שהירי בוצע על רקע התנגדותם של תושבי השכונה להקמת המעון במקום. גורמי הרווחה טוענים כי ועד תושבי השכונה הביע התנגדות נחרצת לפתיחת המעון של אקי"ם, זאת על אף החלטת הרשויות בנושא.

הירי בוצע דווקא ביום ההתרמה לארגון, הפועל למען בעלי מוגבלות שכלית. המעון המדובר, הינו למעשה בית בקהילה בו מתגוררים שמונה אנשים הסובלים ממוגבלויות שונות. בהנהלת אקי"ם טוענים כי מהיום שבו הוחלט להעביר את הבית לידי העמותה, הם סובלים מהתנכלויות שלטענתם בוצעו על ידי התושבים.