פרקליטיו של חגי פליסיאן מעריכים: "הוא ישוחרר בשבוע הבא"

האם כתב האישום נגד חגי פליסיאן בגין הרצח בברנוער עלול להתפוגג? אחרי מעצרו של עד המדינה בפרשה, התייצבו פרקליטיו של פליסיאן והכריזו: "המשטרה הייתה להוטה מדי, מקווים שבסופו של יום ישכילו להבין שחגי פליסיאן הוא לא זה שצריך להיות מאחורי סורג ובריח"

האם ההתפתחויות החדשות והדרמטיות בפרשת הברנוער יובילו לסגירת התיק ואף לשחרורו של החשוד המרכזי ברצח? כך לפחות טוענים היום (ד') פרקליטיו של חגי פליסיאן שזומנו לפרקליטות כדי לשמוע את ההתפתחויות בתיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בתיק שהוכרז על ידי יחידת החקירות כתיק הדגל של המשטרה שעכשיו, עם ההתפתחויות החדשות בתיק, באה הפרקליטות ורומזת שהיא ככל הנראה רוצה לסגור אותו. בהחלט ייתכן שעוד מספר ימים אתם תגלו שהדגל הזה קופל והוכנס בחזרה למגירה", אומר אחד מפרקליטיו של פליסיאן, עו"ד יוגב נרקיס.

"בפרקליטות רוצים לסגור תיק שהיה מאוד מרכזי בחיים של כולנו. אני לא יכול להשתחרר מהתחושה שלהיטות היתר של המשטרה היא זו שהסתירה מעיניהם ראיות נוספות שהיה עליהם לבדוק", הוסיף והדגיש: "לא בכל יום הפרקליטות מורה לעצור עד מדינה".

"ייתכן שהמשטרה שתתה בצמא רב את מה שהיא רצתה לשמוע. אני חושש שבשבוע הבא יגיעו להחלטה סופית ואז המשטרה תיאלץ לשנס מחדש את מותניה ולפתוח פעם נוספת בחקירה", הוסיף עו"ד אורון שוורץ.

ישתחרר בקרוב? חגי פליסיאן (חדשות 2)

עוד סיפרו עורכי הדין על המתיחות השוררת בין פרקליטות מחוז תל אביב לבין משטרת תל אביב עקב התעקשותה של היחידה המרכזית של ימ"ר תל אביב להמשיך בתכנית המקורית - זאת בניגוד להחלטתה של הפרקליטות לבצע הליכי סגירה.
"יש כאן מאבק כוחות עצום בין הפרקליטות לבין היחידות החוקרות. לא פשוט לעמוד במאבק שהן נמצאות בו כרגע.

"אנחנו מקווים שבסופו של יום ישכילו להבין שחגי פליסיאן הוא לא זה שצריך להיות מאחורי סורג ובריח ועל כך יש להעריך את הפרקליטות. זה לא מהלך פשוט עבורם. כולם מבינים באיזה מצב לא פשוט הם נמצאים כרגע - גם מול יחידות החקירה והאכיפה. הם גילו כאן יושרה מקצועית", הוסיף עו"ד יוגב.

במשטרה מבהירים כי בניגוד לטענות פרקליטיו של פליסיאן, אין כל מחלוקת בינם לבין הפרקליטות. עוד אמרו במשטרה כי פעלו יחד עם הפרקליטות והמשיכו בבדיקות מעמיקות שחשפו את המידע המטריד.

"הפרקליטות גילתה ממצאים שמזכים את חגי פליסיאן"

פרקליטיו של פליסיאן מתרעמים על כך ששמו "נשחט" כלי בתקשורת. לדבריהם, התיק נופח וחמור מכך - המשטרה היא שעומדת מאחורי הדלפות לתקשורת שנועדו לקשור את חגי פליסיאן למעשים המיוחסים לו. "המשטרה מסרה כי חגי פליסיאן הודה ברצח בפני מדובב - וזה לא נכון", אמר עו"ד משה יוחאי.

"המשטרה אמרה לתקשורת שיש כל מיני ראיות שקושרות את בנימין פליסיאן לשאול גנון - זה לא נכון. יש מלא חוטים של ראיות שהמשטרה העבירה לתקשורת ומשם לציבור - והן לא נכונות ולא ראויות", מסר בנוסף. "לא ראוי להתנהג כמו שהמשטרה התנהגה. יש פה אזרח שהוא חף מפשע וחפותו צריכה להיות מוכחת בבית משפט ולא בתקשורת".

"ביום הראשון להגשת כתב האישום, בא אליי חוקר הימ"ר ואמר לי 'תוותר, התיק סגור. אתה מבזבז את הזמן שלך, אין לך מה לעשות כאן'", העיד עו"ד יוחאי. "צריכים לזכור שעד המדינה גם מסר פרטים בתיקים אחרים - ונמצא לא אמין".

"קחו למשל את עדותו של שאול גנון - גנון אומר להם שאת בנימין פליסיאן הוא לא יכול לזהות", הוסיף עו"ד יוחאי. "הוא אומר שבזמן ששכב עם אותו צעיר, הוריד משקפיים, לא ראה ולא יכול היה לזהותו. בעדות המשטרה הכניסה לגנון את המילים לפה. אני לא זוכר מקרה שבו הפרקליטות מודה בטעויות שבוצעו בתיק. אני מאוד מעריך את הפרקליטות, שליוותה בהגינות את התיק הזה וגילתה ממצאים המזכים את מרשנו".