מידע חדש בפרשת הברנוער: עד המדינה נעצר לחקירה

עד המדינה נעצר לחקירה על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב. הפרקליטות והמשטרה הודיעו על פעולות חקירה נוספות בפרשה, שדרשו את מעצרו של עד המדינה. במקביל, הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה החדשים

נעצר לחקירה במשטרה. עד המדינה (חדשות 2)

עד המדינה בפרשת הברנוער נעצר היום (ד') לחקירה על ידי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב. לאחר זמן קצר, הודיעו המשטרה והפרקליטות על פעולות חקירה נוספות בפרשה בעקבות מידע חדש שהצטבר בנושא. הפרטים החדשים עלולים להצביע על כך שהפרקליטות והמשטרה נתקלו בקשיים בהתקדמות ההליך המשפטי‎.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעת האחרונה חשפה המשטרה מידע חדש הקשור לפרשת הרצח בברנוער", נכתב בהודעה המשותפת של המשטרה והפרקליטות בתום דיון בנוגע למהימנותו של עד המדינה. "בעקבות חשיפת המידע נערכו התייעצויות בין המשטרה לבין הפרקליטות והוחלט שיש מקום לבצע פעולות חקירה נוספות".

"בעקבות חשיפת הממצאים החדשים, נערך היום דיון בפרקליטות המדינה, בהשתתפות גורמי פרקליטות ומשטרה, ובו הוחלט - על דעת כל המשתתפים - שיש מקום לבצע פעולות חקירה נוספות וכן לעצור את עד המדינה לצורך חקירתו", נכתב בהודעה.

בית המשפט הוציא צו האוסר לפרסם כל פרט מפרטי החקירה שהתחדשה.

המשטרה מעוניינת לסגת מכתב האישום?

עו"ד יאיר רגב, שמייצג את עד המדינה, אמר שיש לציין כי עיקר התיק הרצח מבוסס על עדותו של עד המדינה אשר כלל לא נכח בשעת הרצח. להערכתו, בשל כשלים פנימיים של החוקרים מול חגי פליסיאן מעוניינות המשטרה והפרקליטות לסגת מכתב האישום ולתלות את האשם בכישלונם בעד המדינה‎.

רבקה פליסיאן, אמו של הנאשם חגי פליסיאן, בירכה על ההחלטה. "חגי לא אשם, ידענו את זה מההתחלה", אמרה בראיון לרשת ב'. "ידענו שעד המדינה לא דובר אמת"‎.

"במשך זמן רב סברנו שעדותו של עד המדינה לא מהימנה ויש בה סדקים", אמר עו"ד משה יוחאי, שמייצג את חגי פליסיאן. "כשאמרו זאת בעבר, הסתכלו עלינו בצורה מוזרה וכעת נדע האם המשטרה והפרקליטות סבורים שהם יכולים בכלל לבסס את התיק שלהם על עדותו".

איים לסגת מההסכם (פייסבוק)

עד המדינה איים לסגת מההסכם

לפני כחודש פרצה מחלוקת בין עד המדינה בפרשת ה"ברנוער" לפרקליטות, במהלכה איים עד המדינה לסגת מההסכם. בעבר פורסם כי עד המדינה ברח מהשוטרים ואף התלונן מספר פעמים על ההסכם שנחתם עמו.

במכתב שהעבירה הסנגורית של עד המדינה, עורכת הדין רויטל בן שבת, בחודש שעבר נכתב: "לטענת מרשי, ההסכם נחתם עמו בלי שניתנה לו אפשרות אמיתית להתייעץ עם עורך דינו וזאת חרף בקשתו המפורשת להעביר את ההסכם לעיונו של בא כוחו".

בהמשך, הסבירה בן שבת כי "לטענת מרשי, הובהר לו על ידי נציגי המשטרה כי אם יבקש להעביר את ההסכם לידי עורך דינו, ההסכם יבוטל ולא ייחתם עמו דבר".

"9,000 שקלים עבור כל חודש חקירה"

עוד נכתב כי "בסופו של יום בשל הלחץ הרב שהופעל על מרשי לחתום על ההסכם ככתבו וכלשונו, מבלי להעביר את ההסכם לידי עורך דינו, חתם מרשי על ההסכם, מבלי להבין את תוכנו וזאת לאחר מספר דקות בודדות שניתנו למרשי לעבור על ההסכם".

למכתב צורפה דרישה להוסיף להסכם נספח, שיקבע כי התמורה הכספית עבור עדותו תוגדל. "הסכום יעלה מ-120 אלף שקלים ל-750 אלף שקלים וכן יש להבטיח בהסכם שישולם לו תשלום חודשי של 9,000 שקל עבור כל חודש עד מתן סיום עדותו, ולא 6,000 כפי שניתן לו עד היום". בסוף המכתב צוין כי אם הפרקליטות לא תיענה הם יינקטו בכל הצעדים האפשריים.