דנינו: "אין חוט מקשר בין החיסולים"

בשיחה עם חדשות 2 התייחס מפכ"ל המשטרה לגל החיסולים האחרון והבהיר כי ההשתלחויות במשטרה אינן תורמות דבר. "רק פוגעים במוטיבציה", אמר דנינו אחרי שנפגש עם שוטרים

המפכ"ל לא נשאר אדיש. ארכיון (אור מני, פייסבוק משטרה)

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו שומע את הביקורת המוטחת במשטרה, אחרי גל החיסולים האחרון, ולא נשאר אדיש. בשיחה עם חדשות 2 אמר היום (ג') דנינו כי לדעתו יש דברים שיצאו מפרופורציה וגם הבהיר: "ברצף האירועים האחרון אין שום חוט מקשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ידענו בעבר תקופות קשות יותר", ציין המפכ"ל, "אני מסכים שהאירועים האחרונים פוגעים בתחושת הביטחון של הציבור, אבל הפרסומים וההשתלחויות בשוטרים ובמשטרה כולה - אינם תורמים דבר".
את הדברים אמר המפכ"ל לאחר שניפגש עם שוטרים. "השוטרים טוענים שהפרסומים רק פוגעים במוטיבציה שלהם".

בינתיים ממשיכה המשטרה בחקירת החיסול האחרון שהתרחש בטיילת בתל אביב. אתמול נעצרו שלושה מבני משפחתו של תאהר לאלא, שחוסל ביום שבת במתחם התחנה בתל אביב, לאחר שככל הנראה היו בדרכם לנקום במי שחשדו כאחראים לירי הקטלני. החולייה נעצרה בשעות הצהריים על ידי בלשי מרחב יפתח, כשברשותה נשק דרוך ומוכן להפעלה.

זירת החיסול בת"א (דוברות משטרת תל אביב)

שעות ספורות אחרי הירי, עיכבה המשטרה ארבעה בני אדם, כולם תושבי יפו, בחשד למעורבות במעשה.  העצור המרכזי, הוא עבריין מוכר, תושב יפו, המקושר לחמולת חאלד ובמשטרה בודקים האם היה לו קשר לאירוע.

בין משפחת חאמד למשפחת עייאש ביפו מתנהל סכסוך ארוך שנים, והנרצח בשבת נחשב ליד ימינו וראש הזרוע הביצועית של אבו-עייאש. בשלב זה של החקירה, המשטרה מתמקדת באיסוף ראיות על מנת להשאיר את החשודים במעצר ולגבש כתב אישום עתידי.

בנוסף, במשטרה בודקים האם לחיסול בתל אביב יש קשר למקרי רצח שבוצעו ביפו בתקופה האחרונה, ביניהם מקרי הרצח של איאד יתים, שנורה למוות בפתח ביתו בחודש דצמבר 2012 ובן דודו מוספטא יתים, שמת גם הוא מירי שנפתח לעברו ברחוב הבעש"ט בעיר בחודש ינואר 2013.