מי ירה לעבר מעון אקי"ם בת"א?

דווקא ביום ההתרמה לארגון אקי"ם, במשטרה חוקרים חשד לירי שבוצע לעבר מעון חדש שהוקם בצפון תל אביב. "קיבלנו את הבית לידינו לפני כחודש, אך מאז התושבים עושים ככל שביכולתם כדי להתנכל לנו", אומרים בארגון. בעקבות האירוע שר הרווחה הורה להציב שמירה על הבית: "אירוע חמור, אני מסרב להאמין שאלו הם פנינו"

בית אקי"ם שנפגע (עמותת אקי"ם)

למי הפריע בית אקי"ם? במשטרה בודקים חשד שבשעות הבוקר המוקדמות בוצע ירי לעבר מעון העמותה הממוקם בשכונת נאות צהלה בצפון תל אביב. בין השאר נבדק החשד שהירי בוצע באמצעות רובה אוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עובדת אחזקה שהגיעה למעון שהוקם במסגרת פרויקט "דיור בקהילה" שהחל את פעילותו רק אתמול, זיהתה שני סדקים באחת מהזגוגיות במקום. הסדקים גרמו לבהלה גדולה בקרב צוות התפעול, שהזעיק מיידית את המשטרה.

במשטרה החלו בחקירת הטענות, בניסיון לזהות מי האחראי לירי לעבר המוסד. בין השאר נבדק חשד שהירי בוצע על רקע התנגדותם של תושבי השכונה להקמת המעון במקום. גורמי הרווחה טוענים כי ועד תושבי השכונה הביע התנגדות נחרצת לפתיחת המעון של אקי"ם, זאת על אף החלטת הרשויות בנושא.

אקי"ם: תושבי השכונה מתנכלים

הירי בוצע דווקא ביום ההתרמה לארגון, הפועל למען בעלי מוגבלות שכלית. המעון המדובר, הינו למעשה בית בקהילה בו מתגוררים שמונה אנשים הסובלים ממוגבלויות שונות. בהנהלת אקי"ם טוענים כי מהיום שבו הוחלט להעביר את הבית לידי העמותה, הם סובלים מהתנכלויות שלטענתם בוצעו על ידי התושבים.

"בחודש האחרון הכנו את המקום לכניסת הדיירים, אך גילינו תושבי השכונה מתנגדים לכך", סיפרה שירה ברק, מנהל אקי"ם בתל אביב לחדשות 2 Online. "מאז, אני קיבלתי איומים בטלפון באופן אישי, במקרה אחר פגעו במנעול הבית ואפילו שפכו שמן על רצפת הכניסה. הבוקר למזלנו, הבית היה ריק בשעות הירי".

ברק טוענת כי בעמותה ניסו ליצור קשר עם תושבי השכונה, כדי להפחית את ההתנגדות להקמת הבית. "יש אנשים מקסימים", סיפרה, "אך ייתכן שלא כולם כאלה והחליטו לנקוט בצעדים הללו".

שר הרווחה מאיר כהן, התייחס בחריפות לאירוע, וטען כי מדובר בתקרית חמורה. "אני מסרב להאמין שאלו הם פנינו. אנו נילחם בתופעה במרץ. אני מחזק את ידיהם של הדיירים ונדאג להצבת שמירה על הבית", הבהיר השר.