החשוד בשוד ניצולת השואה שהסתבכה עם השוק האפור - שוחרר לביתו

החשוד, בנה של המטפלת של הקשישה, נעצר לאחר שבמשטרה חשדו כי שדד אותה בזמן שמשכה כספים במטרה להעבירם לבריונים מהשוק האפור. בית המשפט החליט לשחרר אותו ממעצר - בשל חוסר בראיות. סנגורו: "היה לו אליבי והוא אומת"

החשוד בשוד הניצולה שוחרר. אילוסטרציה (קובי גדעון, פלאש 90)

בית משפט השלום בתל אביב שחרר הבוקר (א') את החשוד בשוד קשישה בת 85 במהלך השבוע שעבר. הקשישה נעשקה לטענת המשטרה במשך שנה וחצי על ידי בריונים - לאחר שנקלעה לקשיים כלכליים ובתיווך המטפלת שלה פנתה לשוק האפור ולוותה כסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך הדין צדוק חוגי, סנגורו של החשוד ששוחרר, טען כי בית המשפט קיבל למעשה את טענות מרשו. לדברי חוגי, החשוד שנעצר טען מלכתחילה שאין לו קשר לאירוע הזה מאחר והיה לו אליבי, וברגע שאומת - שוחרר ממעצר.

לפי החשד, התקרית אירעה לאחר שעבריינים החלו לגבות מהקשישה ריביות מופרכות של עשרות אלפי שקלים במשך שנה וחצי. הדבר הביא את ניצולת השואה לקריסה כלכלית, ולכך שנאלצה למכור את חלקה בדירה שירשה.

עו"ד צדוק חוגי (יח"צ)

אלא שבשבוע שעבר, כשהוציאה מהבנק 80 אלף שקלים - ככל הנראה כדי להעביר אותם לאנשי השוק האפור, שדדו ממנה אלמונים את הכסף. המשטרה עצרה שלושה חשודים בהם המטפלת של הקשישה ובנה.

במשטרה חשדו כי המטפלת היא זו שלכאורה העבירה מידע לבנה, לפיו עמדה הקשישה למשוך כסף מהכספומט עבור אנשי השוק האפור, אולם בית משפט הורה היום על שחרורו של הבן בשל חוסר ראיות מספקות. בינתיים, הקשישה המסתגרת בביתה אינה מאפשרת לגורמי הרווחה לשוחח עמה בעקבות התקרית.