אמצעי מעקב וביון: כך ניסו לחסל את אנשיו של דומרני

המשטרה התירה לפרסום כי שמונת החשודים שנעצרו באמצע השבוע התכוונו לפגוע באנשיו של דומרני, אחד מהם מקורב מאוד לראש ארגון הפשע. כעת נחשפים האמצעים המתוחכמים שבהם ביקשו העבריינים לעשות שימוש, במסגרת מלחמת משפחות הפשע בדרום

שלום דומרני. ארכיון (חדשות 2)

בצל החיסול בטיילת תל אביב, התירה הערב (שבת) המשטרה לפרסום חלקים מחקירת ניסיון חיסול כלפי אנשיו של דומרני: ביום ד' האחרון נעצרו שמונה מעורבים השייכים לארגון פשיעה מוכר בדרום הארץ, כשהרקע לתכנון החיסול הוא מאבק בין ארגונו של דומרני לבין ארגון נוסף - שכבר גבה אבידות בנפש. במשטרה מייחסים לסכסוך הזה חלק מהאירועים שהרעישו את אשקלון בחודשים האחרונים. מעצרם של שלושה הוארך בשמונה ימים. אלא שהערב נחשף כי מלחמת ארגוני הפשע עולה שלב, כשהעבריינים ביקשו לעשות שימוש באמצעים מתוחכמים במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע האחרון הגיע ליאחב"ל מידע שמעיד על כוונה של אחד מהארגונים לבצע פעולת תגמול ולחסל חיילים מרכזיים בארגונו של דומרני. ביחידה החליטו שלא לחכות לפיצוץ נוסף וביצעו פשיטה על מתחם השייך לארגון. במתחם מצאו הבלשים כמות גדולה ובלתי נתפסת של אמצעים טכנולוגיים שעל פי החשד סייעו לחשודים לעקוב אחרי הפעילים של דומרני, להתחקות אחר צעדיהם ובצורה זו, כך על פי החשד, לבצע חיסול.

האמצעים שנתפסו (חטיבת דובר המשטרה)

אמצעי מעקב וביון (חטיבת דובר המשטרה)

בין האמצעים נמצאו אמצעי ביון ומעקב, מחשבים, מצלמות, אמצעי שידור מתקדמים, אמצעי תצפית, מסכים המסודרים במעין חפ"ק שממנו יכלו לעקוב אחר פעילותם של אנשי הארגון המתחרה. עוד עולה מהחקירה כי לצורך המעקב, התקינו החשודים אמצעים טכנולוגים בסמוך למתחם השייך לארגונו של דומרני, כל זאת כאמור כדי להתחקות אחד צעדיהם - לצורך החיסול. בלשי היאחב"ל עקבו אחר העוקבים עד שהחליטו לעצרם כדי לסכל את מה שהיה יכול במהרה להיפך לזירה מדממת נוספת. מדובר בתכנון של פעולת תגמול, לאחר אירועים חוזרים ונשנים בין הארגונים.

(חטיבת דובר המשטרה)

ראשי הארגון העצורים מסוכסכים עם ארגונו של דומרני על רקע מאבקי שליטה סביב שטחי הפעולה שלהם בדרום. ראשי הארגון היו מקורבים מאוד לדומרני, החלו לצבור כוח ולפזול לעבר הטריטוריה בה פעל עד כה דומרני כמעט לבדו, הם החליטו להתפצל, מה שהוליד את מלחמת החיסולים בדרום. הארגון מוגדר כיעד מרכזי של היאחב"ל.

בחודשים האחרונים התמודדה המשטרה עם ביקורת חריפה בעקבות הקושי להתמודד עם שורת הפיגועים הפליליים שהכו ברחובות ישראל. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הבהיר כי הנחה את אנשיו להילחם בעוצמה בתופעה, שגורמת לחוסר ביטחון גובר בקרב הציבור בישראל.

דנינו אף טען במספר הזדמנויות שונות כי בעקבות פעילות גוברת של המשטרה, נמלטו עבריינים בכירים מהמדינה. אך נראה שהפעילות המדוברת לא הרתיעה את אותם גורמים עבריינים, שממשיכים לנסות לפגוע זה בזה במרכזי הערים. 

בדיון שהתקיים השבוע בוועדת הפנים על רקע החיסולים וניסיונות החיסול, חשף ראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי כי לגורמים עבריינים קל הרבה יותר לרכוש כיום מטען חבלה ולבצע באמצעותו פיגוע פלילי לצרכי נקם. לדבריו, מקורם