צפו: ירי ומטענים – בגלל מצלמת האבטחה

במשטרה חוקרים סדרה של התנכלויות אלימות נגד תושב נצרת, שחטאו היחיד היה שהחליט להציב מצלמות אבטחה בביתו. לדבריו של בעל המצלמות, בשכונה נפוצה שמועה לפיה המצלמות מתעדות את בתי השכנים. בעקבות השמועה הצמידו אלמונים מטען לרכבו של האיש ואף פתחו באש לעבר ביתו. צפו בתיעוד התקיפות

תיעוד מסוכן: תושב נצרת התלונן במשטרה בעקבות שלוש תקריות חמורות, שבהן פתחו אלמונים בירי לעבר ביתו והשליכו מטען חבלה אל ביתו ורכבו. למרבה ההפתעה, מצלמות האבטחה שהוצבו בביתו של האיש ותיעדו את התקיפות - הן ככל הנראה גם הרקע למעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד המקרים שתועדו נראים שני רעולי פנים כשהם מגיעים לבית המשפחה. אחד מהשניים פותח באש לכל עבר, בין היתר לכיוון מצלמות האבטחה שהוצבו במקום. באותו הזמן משליך השני מטען צינור שהוכן מבעוד מועד לעבר הבית.

בתיעוד נוסף נראה אדם רעול פנים, כשהוא מצמיד מטען חבלה לרכב המשפחתי. זמן קצר לאחר מכן מתפוצץ הרכב ועולה באש. מצלמות האבטחה תיעדו גם את קרוב משפחתו של בעל המצלמות, שמיהר לכבות את האש בעזרת מטף.

סדרת התנכלויות אלימות

"מצלמים אנשים בעירום"

"בהתחלה לא הבנתי מה רוצים ממני ומי אלה האנשים האלה", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online בעל המצלמות, עזיז אבו רג'ב. "בשלב מסוים התחלתי להבין שזה לא קשור ישירות אליי או למקום העבודה שלי, אלא שהחלה שמועה בשכונה שמצלמות האבטחה חודרות קירות ומצלמות אנשים בעירום".

לדברי אבו רג'ב, המצלמות הוצבו במקום על מנת למנוע גניבות. "זו שטות אחת גדולה, כמובן, אין דבר כזה. אני גם לא אצליח לשכנע את האנשים, בורי עם וחסרי השכלה, שהמצלמות נועדו לשמור על הביטחון האישי שלי, של משפחתי ושל תושבי השכונה".

בעקבות ריבוי התקריות הגיש אבו רג'ב תלונה במשטרה, שהחלה בחקירת האירועים. בשיחה עמו הדגיש כי למרות ההתנכלויות לרכושו, לא יסכים להסיר את מצלמות האבטחה.