הרב פינטו: "נועצים בנו שיניים אכזריות, האמת תצא לאור"

לאחר ההודעה אתמול על כתב אישום שצפוי להיות מוגש נגדו, שיגר הרב יאשיהו פינטו איגרת לחסדיו שבה תיאר את הזמנים הקשים שעוברים עליו ועל חצרו. "כל השמועות הרעות המסתובבות בחוצות לא יפילו שערה מראשנו ארצה", הדגיש

הרב פינטו מגיב להחלטה להאשימו (פלאש 90)

פחות מיממה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לאמץ את המלצת הפרקליטות ולהגיש נגדו כתב אישום, מגיב הרב יאשיהו פינטו להתפתחויות ואומר: "האמת תצא לבסוף לאור". באיגרת ששלח לחסידיו הבוקר (ה'), כתב הרב פינטו: "עברנו ימים קשים מנשוא. לא יפילו שערה מראשנו ארצה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים אלו ממש הופך הניסיון קשה יותר, והנסיונות המונחים לפתחנו משמעותיים יותר וקשים יותר, אך הרוח והנצחיות חזקה מכל אלו", מתאר הרב את שעובר עליו בעקבות הכוונה להעמידו לדין. "יכול נוכל להם וסוף האמת לצאת לאור ולהצדיק את הצדיק. יודע אני היטב, כי אין זה דבר של מה בכך. היצר וחילותיו אורבים תמיד למבקשי האמת, וכעת נועצים הם בנו ובמפעלותינו שיניים אכזריות".

באגרת לחסידיו כתב הרב המקובל כי "בחמש השנים האחרונות נגזר עלינו להתמודד עם ניסיון קיומי יום-יומי. עברנו ימים קשים מנשוא. סוף האמת לצאת לאור ולהצדיק את הצדיק. כל השמועות הרעות המסתובבות בחוצות לא יפילו שערה מראשנו ארצה".

תנ"צ ברכה (במרכז) עם אהרונוביץ' ודנינו (דוברות המשטרה)

החשד: שוחד בסף 200 אלף דולר לקצין המשטרה

על פי החשד, הרב פינטו ניסה לשחד את קצין המשטרה תת-ניצב אפרים ברכה, שכיהן באותה עת בתפקיד ראש חטיבת החקירות של המשטרה. השוחד שהוצע היה לכאורה בסך של 200 אלף דולר. הסכום הוצע לכאורה על מנת לשכנע את תנ"צ ברכה למסור לאנשיו של פינטו מידע אודות חקירה משטרתית שהתנהלה באותה עת בנושא עמותה בשם "חזון ישעיה", שהרב פינטו היה קשור אליה.

תנ"צ ברכה העביר את הפרטים אודות ניסיון השוחד למפקדיו, ובפרקליטות הוחלט להגיש נגד הרב כתב אישום. משהבין פינטו את חומרת מצבו, ניסו פרקליטיו להציע פרטים מביכים אודות פעולות פליליות לכאורה של בכירים נוספים בתמורה להקלה בכתב האישום. בין הבכירים נמצא גם ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 של המשטרה, שבהמשך התפטר בעקבות החשדות נגדו.

"ההחלטה להגיש כתב אישום התבססה על חקירה יסודית ומקיפה שניהלה משטרת ישראל, בפיקוחם הישיר של ראש אח"מ הקודם, ניצב יואב סגלוביץ, ומחליפו, ניצב מני יצחקי", נמסר בהודעת משרד המשפטים אתמול. עוד צוין כי היא התקבלה בתום התייעצות שקיים היועץ המשפטי לממשלה, בהשתתפות פרקליט המדינה, המשנה ליועמ"ש  המשנה לפרקליט המדינה ופרקליטים בכירים נוספים מפרקליטות מחוז ת"א וממח"ש, ובכללם עו"ד אלי שוורץ, הפרקליט המלווה של התיק.

פרשת הרב והניצב - הסיקור המלא:

מסתמן: ניצב אדרי יחליף את ארביב

הערכה: כתב אישום נגד הרב פינטו תוך ימים

מח"ש מעבה את תיק הראיות נגד ניצב ארביב: פשטה על חברה גדולה

מנשה ארביב לחדר החקירות?

מה עומד מאחורי פרישתו של ארביב?

בכירים במשטרה: פרישת ארביב תשים קץ לכותרות על ניצב מושחת

מקורבי פינטו: "על ראש הניצב בוער הכובע"

ארביב הודיע: "פורש מהמשטרה, די למחול השדים"

המפכ"ל דנינו: "ארביב נקלע למצוקה נוראית"

ארביב נמצא דובר אמת בפוליגרף

פרקליטו של ניצב ארביב ליועמ"ש: "הרב פינטו מנסה להציל את עורו"

פינטו: ניצב ארביב בגד בי