צפו: 20 שב"חים נתפסו ברכב הסעות

נהג שנוסע ללא רישיון נהיגה כבר 20 שנה, מרדף ברחובות העיר נצרת ורכב הסעות מלא בפועלים פלסטינים ממזרח ירושלים הם רק חלק מההצלחות שרשמו אנשי משטרת התנועה במבצע אכיפה נרחב באזור הצפון. גם אם לעיתים נראה כי מדובר במלחמה בטחנות רוח – במשטרה אופטימיים: "פחות מקרים משהיו בעבר". צפו בתמונות ממבצע האכיפה

מבצע אכיפה רחב היקף של משטרת התנועה הארצית באזור הצפון הסתיים היום (ד') במספר רב של דוחות לנהגים פורעי חוק. בין שלל העבירות המוכרות, ציפו לשוטרים החרוצים גם כמה הפתעות יוצאות דופן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לנצרת עצרו השוטרים רכב מסחרי ובו 20 פועלים פלסטינים - כולם שוהים בלתי חוקיים שהוברחו כל הדרך ממזרח ירושלים לעבודה באזור הצפון. "לא באנו לעשות פיגועים, באנו לעבוד ולחזור", אמר אחד מהם. באופן לא מפתיע, רכב ההסעות עצמו יועד למספר קטן בהרבה של נוסעים, והנהג נסע ללא רישיון.

מסוק שחג משעות הבוקר בשמי הצפון סייע במבצע האכיפה של משטרת התנועה. באחד המקרים עצרו השוטרים אופנוע כבד ללא ביטוח וטסט. שוטר התנועה זיהה כי עצר את אותו הנהג על אותה העבירה - שבועיים קודם לכן. "אין לי מספיק זמן להעביר טסט", הסביר הנהג.

מבצע אכיפה נרחב (חדשות 2)

במקרה אחר נעצר נהג קטנוע כשהוא נוסע בנתיב הנגדי. תושב נצרת נתפס כשהוא נוהג למרות שרישיונו נפסל כבר לפני 20 שנה. משטרת התנועה עורכת מבצעי אכיפה נרחבים באופן קבוע, אך לעיתים נדמה כי השוטרים נלחמים בטחנות רוח. "זה לא נגמר", מבהיר רפ"ק יונס רחאל, מפקד יחידת האופנועים הארצית במחוז הצפוני, "אבל זה פחות ממה שהיה פעם".

בשעות הצהריים ניהלו שוטרי התנועה מרדף אחר נהג צעיר, שנסע ברכב משופר, הבחין בנוכחות המשטרתית ונס מהמקום. בסופו של דבר גם הנהג הזה נתפס ורכבו הורד מהכביש. בסופו של יום יכולים במשטרה להיות מרוצים מיום אכיפה מוצלח נוסף, אך התמונות של עברייני התנועה שמסכנים את כולנו בכביש חוזרות שוב ושוב על עצמן.