מסתמן: ניצב אדרי יחליף את ארביב

במשטרה מחפשים בימים אלה מחליף קבוע למפקד 433 לשעבר, שהודיע על פרישתו בשל החשדות נגדו בפרשת פינטו. על פי הערכות, במשטרה ימליצו על מינויו של ניצב משה (צ'יקו) אדרי כמחליפו של ארביב בראש יחידת להב 433. אדרי מכהן כיום כראש אגף התנועה במשטרה

זה שנכנס וזה שיוצא? ארביב ואדרי (קובי גיאון, פלאש 90)

נמצא מחליף למפקד יחידת להב 433? במשטרה צפויים להמליץ בקרוב על ניצב משה (צ'יקו) אדרי כיורשו של מנשה ארביב, שפרש מתפקידו. אדרי (46) הועלה לדרגת ניצב בחודש מאי האחרון ומכהן כיום בראש אגף התנועה, וקודם לכן כיהן כמזכיר הביטחוני וראש המטה המבצעי של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארביב יצא לחופשה זמנית לפני כחודש, וכבר אז החלו דיונים קדחתניים לגבי יורשו, מתוך הערכה שמפקד להב 433 לא יחזור לתפקידו בשל פרשת פינטו בה נקשר שמו. בדיונים הוצגה המועמדות של שני בכירים: ניצב אדרי וניצב יעקב (קובי) כהן, מפקד מחוז שומרון ויהודה במשטרה. כעת מתחזקת ההערכה שאדרי ימונה למחליף של ארביב.

במקביל, הטיפול בעניינו של ארביב נמשך, וגורמים במשטרה מעריכים כי בסופו של דבר וינשטיין אכן יורה על פתיחת חקירה נגד ניצב ארביב, שהודיע בתחילת השבוע על פרישתו מהמשטרה. אתמול (ג') פורסם בחדשות 2 על הסתעפות נוספת בפרשה, כשחוקרי מח"ש פשטו באחרונה על משרדיה של חברת בנייה מוכרת והחרימו מסמכים הנוגעים לחשדות המיוחסים לניצב מנשה ארביב.

מדובר באחת מחברות הבנייה הגדולות בישראל, המצויה בשליטתו של אחד הטייקונים הגדולים במשק. החומרים והמסמכים שהוחרמו, צפויים בהמשך לשמש ראיות העשויות לקשור את ניצב ארביב לחלק מהחשדות המיוחסים לו.

ארביב: "אמצא את הדרך לשרת את הציבור"

ביום ראשון הודיע מי שהיה מפקד יחידת להב 433 על פרישתו משורות המשטרה, בעקבות המגעים המתנהלים בין פרקליטי הרב פינטו לנציגי הפרקליטות, במסגרתם טען פינטו כי ארביב קיבל ממנו טובות הנאה. "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", הסביר ארביב מול המצלמות.

"מכאן, החלטתי לפרוש ממשטרת ישראל לאחר 36 שנות שירות", הצהיר הקצין הבכיר. למרות זאת, הבהיר הניצב כי הוא מצפה שיזומן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן. "אני מבקש להשמיע בפניהם את גרסתי - ואין לזה שום קשר לפרישתי", הדגיש הניצב והבטיח: "אמצא את דרכי לשרת את הציבור כפי שעשיתי בכל ימי חיי".