איום על שופטת: "נאווה תיזהרי"

על קיר בית משפט השלום בכפר סבא נמצאה הבוקר כתובת גרפיטי בגנות השופטת נאווה בכור. עובדי המקום מחקו אותה, ובמשטרה פתחו בחקירה. ייתכן והאירוע בוצע על רקע אחד התיקים אותו היא מנהלת

הכתובת שנמצאה

"נאווה בכור - ז... תיזהרי". זו כתובת הגרפיטי שנמצאה הבוקר (ד') על קיר בית משפט השלום בכפר סבא - בגנות השופטת נאווה בכור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עובדי המקום שהגיעו הבוקר למקום גילו את הכתובת ומיהרו למחוק אותה. בהנהלת בתי המשפט הגישו תלונה למשטרה, שפתחה בחקירת האירוע. במשטרה יבחנו אם יש להציב אבטחה על השופטת ויבדקו האם מדובר בפעולה של אדם שבעניינו היא דנה.

מבדיקה ראשונית עולה, כי בכור היא לא שופטת מאוימת שנדרשת אבטחה עליה בדרך כלל. בשיחות איתה מנסים להבין כעת גורמי החקירה מי יכול היה לאיים. הנחת העבודה היא שהאירוע קשור בצורה כזו או אחרת לאחד התיקים שמתנהל אצלה בבית המשפט.

השופטת נאוה בכור (אתר בתי המשפט)

עו"ד יאיר הרשקוביץ, שהגיע לבית משפט השלום בכפר סבא ב-08:30 וראה את הכתובת, סיפר: "הזדעזענו מהבוטות ומהכתובת, חייבים לחקור את זה ביסודיות. לא ייתכן שייתנו משקל כה כבד לעבירות תג מחיר ולא יטפלו בחומרה דומה באירועים כאלו".

שרת המשפטים ציפי לבני גינתה את המעשה: "לקום בבוקר ולגלות כתובות נאצה על שמך, רק בשל מילוי תפקידך - זה מה שקרה הבוקר לשופטת בית משפט השלום בכפר-סבא, נאווה בכור". לבני שוחחה עם השופטת בכור, וביקשה ממנה "להמשיך לשפוט ללא פחד כדי שיהיה ברור: אלימות מכל סוג שהיא נגד שופטים לא תשיג את מטרתה. יש סיבה שאותם אנשים הגיעו לכס השיפוט, ואיומים לא יזיזו אותם משם".