בתו של ארביב על הפרישה: "זו הדרך למצות הדין עם רב נוכל ופושע"

אחרי הפרישה משורות המשטרה, מספרת רותם ארביב, בתו של מי שהיה מפקד להב 433 בשיחה עם חדשות 2 Online, על הטלטלה המשפחתית מאז שנחשפה הפרשה וההתלבטויות הרבות שהביאו את אביה להודעה הדרמטית. "היינו חסרי אונים", אמרה. "הוא לא יכול היה לשבת בצד מבלי להגיב ולראות כיצד יושב אדם בארה"ב וסוחט את מערכת שלטון החוק"

"החוקר מס' 1". ארביב (חדשות 2)

בבוקר שאחרי הודעתו הדרמטית של ניצב מנשה ארביב על פרישתו מהמשטרה, מתייצבת בתו רותם, להגנתו ומספרת לחדשות 2 Online על הקשיים והטלטלה המשפחתית מאז שהתפוצצה הפרשה. היא טוענת לחפותו של אביה ומתעקשת: "אזרחי ישראל הפסידו את החוקר מס' 1".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה האחרונה נחקרו 11 מבני משפחתו של ארביב כעדים בפרשה. "זה היה מאוד מטלטל", גוללה הבת את אירועי השבועות האחרונים. "אתה יודע שיש לך אבא שהוא דמות מוערכת ונכבדת ובוקר אחד התמונה שלו בכל עיתון וערוץ טלוויזיה תחת האשמות חמורות שאתה יודע שזה ממנו והלאה. נותרנו חסרי אונים. לא נתנו לו את האפשרות לדבר. הבטן התהפכה, ניסינו להיות חזקים".

בתו של מפקד יחידת להב 433 הפורש המשיכה וסיפרה על האירועים שהביאו אותו, בסופו של דבר, להכריז על עזיבת המשטרה. "אבא שלי הגיע להרבה החלטות בחיים, וזו לא החלטה של רגע. הוא שיתף בכף את האנשים המתאימים. גם איתי הוא התייעץ וגיביתי אותו, כי ככה אני חושבת. זה הכי נכון לו, לנו וגם לחקירה".

"הוא כבר ימצא את הדרך לשרת את המדינה"

לשיטתה של הבת, "זו הדרך למצות את הדין עם רב נוכל ופושע. כך אפשר לעשות את זה בלי היועץ המשפטי לממשלה וכל מיני עסקות מפוקפקות. אבא שלי לא יכול היה לשבת בצד מבלי להגיב ולראות כיצד יושב אדם בארצות הברית וסוחט את מערכת שלטון החוק. זה משחק מכוער ותמוה".

רותם ארביב מתעקשת על חפותו של אביה. "אני מאמינה שהוא ייצא נקי והרב פינטו יואשם. זה עניין של זמן עד שהאמת תצא לאור", אמרה. "אני מקווה שפינטו יואיל בטובו לארץ כי הוא מנהל הכל מיבשת אחרת".

על תכניותיו לעתיד של אביה אמרה: "אני מאמינה שבימים האלה הוא יחפש את השקט לעכל את הדברים, לראות מה זה חופש. הוקל לו. הוא כבר ימצא את דרך לשרת את המדינה והאזרחים; הוא מלח הארץ. להיות הבת שלו עלה לי ביוקר".

הרב יאשיהו פינטו (AP)

בכירים במשטרה: פרישת ארביב תשים קץ לכותרות על ניצב מושחת

אתמול, זמן קצר אחרי הודעתו של ארביב על פרישתו, אמרו בכירים במשטרה כי המהלך צפוי לזרז את הטיפול בפרשת "הרב והניצב" ולשים סוף לכותרות המכתימות את תדמיתה של המשטרה.

בתוך כך, סיפר בכיר במטה הארצי כי חומר החקירה שהועבר בעניינו של ניצב ארביב הוא חומר משמעתי מובהק ובעייתי, אך ספק אם הוא חומר פלילי. בעקבות פרישתו מהמשטרה, לא יעמוד ארביב לדין משמעתי.

בעקבות פרישתו של ניצב ארביב, הבהירו גורמים במשרד המשפטים כי לא הייתה להם כל כוונה "למכור" את ארביב תמורת עסקה עם הרב פינטו, וכי אלמלא היה ניצב ארביב פורש מהמשטרה מרצונו החופשי - היה נדרש להתפטר.

אחרי הודעתו של מי שהיה מפקד להב 433, גוברת ההערכה כי יוגש כתב אישום נגד הרב יאשיהו פינטו, שנמצא בימים אלה בחו"ל. אם יעמוד לדין, צפוי הרב לשוב ארצה וזאת מכיוון שאי התייצבותו למשפט עלולה לפגוע בכושרו העסקי.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv