אמן של הבנות שעברו התעללות: "הייתי קורבן לא פחות מהילדות"

בשבוע שעבר נחשפה פרשת התעללות מזעזעת, שבה תקף אב חורג על פי החשד ארבע אחיות. אמן של הבנות, שחשודה כי ידעה על מעשי האונס והאלימות ולא דיווחה, מכחישה כי ידעה על המעשים וטוענת כי עבדה שעות ארוכות מחוץ לבית. עם החשדות הקשים צריך להתמודד גם האב הביולוגי: "אני לא יודע איך לחשוב, איך לאכול את זה"

כבר שבוע שאם לארבע בנות נמצאת במעצר. במשך שנים, כך חושדים במשטרה, ביצע בן זוגה מאות מעשי אונס בארבע בנותיה, הכה והשפיל אותן. היא חשודה בכך ששיתפה פעולה ולא דיווחה לרשויות. בשיחה עם חדשות 2 היא מדברת לראשונה ומכחישה את המיוחס לה: "גם אני הייתי קורבן, לא פחות ממה שהילדות שלי היו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, האב החורג נהג לטעון בפני אשתו ובפני בנותיה כי מלאכים השתלטו עליו, ועל פי הוראתם הוא אנס והכה. "אני לא מעורבת בדברים האלה", היא מתעקשת. "ידעתי שיש תקשורים, אבל לא ידעתי שיש שום דבר מעבר לזה". לדבריה, במהלך החקירה נחשפה למידע רב שלא הכירה קודם לכן.

האם טוענת כי שעות העבודה הארוכות שלה, מחוץ לבית, מסבירות כיצד ייתכן שדברים כה איומים קרו בביתה - מבלי שידעה עליהם. "באמת שלא זיהיתי את זה כי כולנו היינו בזה ביחד. הוא עשה את זה כמו כת ואף פעם לא חשבתי שקורה שם משהו מעבר. חשבתי שזה שיחות, לא ידעתי שזה הולך למקומות כאלה".

האב הביולוגי: "בוכה ומרביץ לעצמי"

האב החשוד בבית המשפט (אסף בינדר)
בית המשפט האריך את מעצרה של האם עד מחר, והחוקרים עדיין מנסים להבין האם שתיקתה נבעה מכך שהיתה קורבן, או שמא היא מנסה להגן על עצמה ועל בן זוגה. "היא במצב נפשי קטסטרופלי", אומר פרקליטה של האם, עו"ד אבי כהן. "במהלך החקירה נודעו לה דברים שהיא לא ידעה עליהם. היא אף ניסתה לפגוע בעצמה והיא מטופלת".

מאז שנחשפה הפרשה, גם אביהן הביולוגי של הילדות לא מוצא מנוח. "אני לא יודע איך לחשוב, אני לא יודע איך לאכול את זה", הוא אומר. "או שאני בוכה או שאני משתגע או שאני מרביץ לעצמי".

היום מספר האב כי בשלוש השנים האחרונות, שנות ההתעללות, הסית האב החורג את הילדות נגדו ואף הכריח אותן לנתק עמו את הקשר. "אמרתי לעובדות הסעד שהוא עושה תרגיל להבריח אותי מהבנות שלי. ידעתי שמשהו הולך לקרות בבית. הילדים שלי התרחקו, הבנתי שהצליחו להרחיק גם את הסבא, הצליחו להרחיק את הבן שלי לישיבה".

האב הביולוגי זועם על בן הזוג, אך גם על האם. הוא אינו מבין כיצד לא מנעה את ההתעללות. "הבנות שלי כל כך אוהבות את אמא שלהן, שאני רוצה ללכת לטובת אמא שלהן, לטובת הבנות שלי, אבל זה לא צודק", הוא אומר. "הבנות שלי קטנות, הן לא יודעות מה טוב ומה רע".

כעת נמצאות הבנות עם דודתן וסבתן. בניגוד לימי החקירה הראשונים, הן מתחילות לשתף פעולה עם השוטרים. הבנות מספרות כיצד ביתן, שהיה אמור להיות המקום הבטוח ביותר, הפך מקור לסבל, וכיצד נגזלה מהן הילדות.