דנינו: "מרבית המטענים - מצה"ל"

אחרי גל הפיגועים הפליליים האחרון, אמר המפכ"ל כי המשטרה משקיעה מאמצים עילאיים להתמודדות עם התופעה. "זה טרור לכל דבר ועניין", הכריז דנינו והתריע כי מרבית המטענים מגיעים למשפחות הפשע מהצבא

על רקע שורת הפיגועים הפליליים המכים ברחובות ישראל בתקופה האחרונה, אומר היום מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו כי מדובר בשורה של אירועים חמורים, הפוגעים בביטחון האישי של האזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המפכ"ל תופעת הנחת המטענים התרחבה בשנים האחרונות בגלל הזמינות של המטענים עבור ארגוני הפשיעה, שרואים בחיסול מסוג זה כבעל סיכון נמוך יותר מאשר חיסול באמצעות ירי. "אנחנו מתייחסים למטענים המתפוצצים כטרור לכל דבר ועניין", אמר המפכ"ל.

דנינו הפנה אצבע מאשימה לעבר צה"ל, שמרבית המטענים מגיעים לידי משפחות הפשע מקורם בצבא. "הבעיה כאן היא לא רק המשטרה - למשל בזמינות המטענים. רוב המטענים הם מטענים תקניים - בדרך כלל מצה"ל", אמר המפכ"ל. "אנחנו כמובן פועלים בשיתוף פעולה עם הצבא מנסים לראות איך למנוע את זליגת המטענים".

"אנו משתמשים כעת בטכנולוגיות רבות כדי להגיע לחשודים בהנחת המטענים", הבהיר דנינו שטען כי המשטרה משקיעה מאמצים עילאיים להתמודד עם התופעה. "אין אף משטרה בעולם, ואני אומר את זה באחריות, שיודעת למנוע אירועים מהסוג הזה לחלוטין".

עוד הוסיף המפכ"ל כי המלחמה בארגוני הפשע דורשת התמודדות יום-יומית שמרביתה רחוקה מעיני הציבור: "לא תראו את כל הסיכולים. רובם לא מגיעים אליכם אבל אנחנו מסכלים כמעט על בסיס יומי. צריך להבין, נמשיך בזה, נמשיך לתת לזה עדיפות גבוהה ואני ממליץ לכולנו לתת כתף ולהילחם בתופעה".