ההרוג בפיצוץ: עבריין מוכר למשטרה שריצה בעבר מאסר

קורבן החיסול בת"א הוא צעיר בשנות ה-30 לחייו ששמו נקשר בעבר לארגון הפשע של משפחת מוסלי, הפועל באזור המרכז, ולעבירות סמים ואלימות. במשטרה אומרים כי המטען שבאמצעותו חוסל היה "גדול מאוד". האיש שרד את הפיצוץ וניסה לצאת מהרכב, אך נלכד בלהבות

הצעיר שחוסל הערב (שבת) בפיצוץ מטען חבלה במכוניתו בשכונת כפר שלם תל אביב היה מוכר למשטרה ושמו נקשר בעבר לארגון הפשיעה של משפחת מוסלי, הפועל באזור המרכז. גורם במשטרה: "המטען שהופעל היה גדול מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההרוג היה מוכר בעבר כנרקומן וריצה מאסר על ניסיון שוד. שמו נקשר גם בעבירות אלימות וסמים. מכרים שלו סיפרו הערב לחדשות 2 Online שהוא התגורר בתקופה האחרונה בצפון ומדי פעם נהג להגיע לבית אמו שעדיין מתגוררת בשכונה ולהסתובב עם עבריינים מקומיים.

כוחות היחידה המרכזית של תל אביב הגיעו לזירה ופתחו בחקירה, כשבשלב זה ההתמקדות היא במישור המודיעיני. המטען שהתפוצץ היה גדול ורב עוצמה, וגורם במשטרה הגדיר אותו "מכובד מאוד".

ההערכה היא שההרוג התחיל לנסוע במכונית ושניות לאחר מכן אירע הפיצוץ. הוא שרד את הפיצוץ וניסה לצאת מהרכב, אך נלכד בלהבות ונהרג.

ההרוג הוא עבריין מוכר (תומר נוברג, פלאש90)

"ראיתי אדם עולה באש בתוך המכונית"

פיצוץ המטען אירע סמוך לשעה 19:30 בפינת הרחובות תקוע ושדרות ששת הימים. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום התקשו תחילה להגיע לגבר שנלכד בלהבות ורק אחרי שהצליחו לכבות את האש קבעו את מותו.

פרמדיק מד"א אילן מועלם, שגר בסמוך למקום הפיצוץ והגיע ראשון לזירה סיפר: "שמעתי פיצוץ שהרעיד לי את הבית, יצאתי החוצה וראיתי רכב עולה באש ואדם בתוכו. בעזרת כונן מד"א ניסינו לחלץ אותו, אבל הלהבות התגברו. רק כשהאש כובתה הגענו אליו וקבענו את מותו".

ניסן, שהגיע למקום הפיצוץ שניות ספורות אחריו, סיפר לחדשות 2 Online: "נסעתי באופנוע ושמעתי פיצוץ, התקרבתי וראיתי להבות. היה שם אדם שכבר נראה מת, שכוב מחוץ לרכב. לא ניתן היה לעשות כלום. כוחות ההצלה הגיעו למקום אחר כך".

ניסה לצאת מהרכב אך נלכד בלהבות (מד"א)

תאונת עבודה בפ"ת: שני הרוגים בפיצוץ מטען

הפיצוץ הערב הוא עוד חולייה בשרשרת של חיסולים וניסיונות חיסול שאירעו בשבועות האחרונים במסגרת המלחמה בין ארגוני הפשיעה השונים בכל רחבי הארץ. שלשום, בשעות הבוקר הוצמד מטען חבלה לרכב בנהריה ומאוחר יותר התפוצץ מטען ברכב סמוך לבית ספר וגן ילדים ברחוב החשמונאים בקריית ים. לא היו נפגעים ומחקירת המשטרה עולה כי הרקע לאירוע פלילי.

יום קודם לכן התפוצץ מטען חבלה בכניסה למושב חלץ שבמישור החוף הדרומי, כשהיעד, ככל הנראה, היה בני שלמה, מי שמוגדר ראש ארגון פשיעה ומתגורר במקום. גם באירוע הזה לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכב אחר.

בלילה שבין ראשון לשני נהרגו שני בני אדם בפיצוץ מטען חבלה ברכב שבו נסעו בפתח תקווה, סמוך לגן ילדים. ארבעה בני אדם נוספים ובהם ילדה בת שלוש נפצעו קל בפיצוץ. במשטרה העריכו כי מדובר היה בתאונת עבודה וכי המטען שהיה ברכב הופעל בשל תקלה.