החשד להתעללות בתוך המשפחה: האם ניסתה להתאבד במעצר

האישה, ששהתה בחזקת משטרת מרחב יפתח, ביקשה לשים קץ לחייה לפני שלושה ימים, עם מעצרה. מתברר, כי היא ניסתה לחתוך את עצמה באמצעות סכין מטבח - אך השוטרים מנעו בעדה מלעשות כן והיא לא נזקקה לטיפול רפואי

משטרה. ארכיון (רפעת עכר)

פרטים חדשים על פרשת החשד להתעללות בתוך המשפחה: עורך דינה של האם, אבי כהן מהסניגוריה הציבורית, חשף היום (ו') כי האישה, שנעצרה בחשד לכך שלא מנעה את המעשים שביצע לכאורה האב בבנותיו - ניסתה לשים קץ לחייה לפני שלושה ימים, בעת ששהתה בחזקת המשטרה במרחב יפתח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתברר, כי האישה ניסתה לחתוך לעצמה את הוורידים באמצעות סכין. מהמשטרה נמסר כי השוטרים הצליחו לעצור בעדה מלהשלים את המעשה, והיא לא נזקקה לטיפול רפואי.

אתמול האריך בית המשפט את מעצרה של האם בחמישה ימים, אך בני משפחתה טוענים שגם היא קורבן להתעללות.  מפרטי חקירת האב עולה כי האיש נהג לבצע טקס שאותו כינה "נשיקות המלאכים", ובמהלכו נכנס לחדר וביקש מהבנות "שינשקו את המלאך שנכנס בו" ודרש מהן לבצע בו מעשים קשים.

עו"ד אבי כהן (חדשות 2)

עוד נמסר כי במהלך שלוש השנים האחרונות, חשבה כל אחות כי האב מתעלל רק בה - ולא ידעה על יתר האחיות. האב החורג אסר על הבנות לדבר על המעשים שביצע בהן ואיים כי אם ימרו את פיו - "השטן יבוא".

כל ארבע האחיות כבר מסרו את גרסותיהן במשטרה וחוקרי מרחב יפתח סיפרו כי זמן רב לא נתקלו בעדויות כה קשות. בין היתר סיפרה אחת מהבנות החורגות לחוקריה כי היא סובלת מטראומה חמורה וכי אינה יכולה לישון כשהאור כבוי.

החשוד קשר עצמו למעשים

בחקירתו קשר עצמו האב החורג לחלק מהמעשים המיוחסים לו ואף קשר עצמו לביצוע מעשים דומים כלפי חברה של אחת מבנותיו החורגות. ככל שמתקדמת החקירה במרחב יפתח, כך גובר חשדם של החוקרים כי מספר הצעירות שנפלו קורבן למעשי החשוד גדול יותר.

המקרה החמור נחשף לאחר ששתיים מהאחיות הגיעו לבית של סבם וסבתם וסיפרו לדודים שהיו במקום כי בבית מתרחשת אלימות פיזית. החשוד נעצר ואז נחשפה מסכת קשה של התעללות, שכללה בין היתר גם חשדות להטרדות מיניות ואפילו אונס.

זמן קצר אחרי מעצרו של האב החורג נעצרה גם אמן של הבנות, בחשד שידעה על המעשים ולא עשתה דבר. היא צפויה להשתחרר בקרוב, והמשטרה מעריכה כי גם היא נפלה קורבן למעשיו המזוויעים. בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד בשמונה ימים, במהלכם יישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

"החשוד מכחיש את כל המיוחס לו ומוסר גרסה מלאה ומפורטת", אמר עו"ד רוני ברוש, פרקליטו של החשוד. "בשלב זה ביקשתי שישלחו אותו לחוות דעת פסיכיאטרית ראשונית כדי לבדוק את כשירותו לעמוד לדין. ניתן למשטרה לבצע את מלוא פעולות החקירה הנדרשות ואחריהן כולנו נהיה חכמים יותר".

עורך הדין הוסיף כי לטענת החשוד, הבנות היו מעוניינות שהאב ייצא מהבית ושהתלונה נגדו הוגשה כנקמה. "הוא לא מכשף ולא כישף, אלה סיפורי בדים בעלמא. הוא לא עוסק בדברים האלה", הוסיף ברוש.